اطلس خودروکار کلیک

معاون طرح و برنامه وزارت صمت اعلام کرد:

لزوم سرمایه گذاری در صنعت خودروسازی برای رسیدن به فناوری های نوین جهانی

استفاده از روش های نوین تامین مالی در صنعت خودرو

عصر خودرو- معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری در توسعه صنعت خودرو از طریق روش های نوین تامین مالی گفت: از اقدامات توسعه‌ای در صنعت خودرو حمایت می کنیم.

لزوم سرمایه گذاری در صنعت خودروسازی برای رسیدن به فناوری های نوین جهانی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از شاتا، سعید زرندی در نشست با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، ضمن اشاره به موفقیت های اخیر ایران خودرو در افزایش تولید و عرضه محصولات بازار گفت: صنعت خودروسازی حاصل سیاست گذاری های دوره های مختلف در گذشته است که آثار مثبت و منفی آن قابل مشاهده است.

  وی افزود: سرمایه گذاری در توسعه صنعت خودرو دغدغه جدی است و اگر اقدامی در این زمینه صورت نگیرد، شکاف فناوری در این حوزه، روز به روز با شرکت های بزرگ جهانی بیشتر می شود.

  زرندی با اشاره به اینکه، از خودروسازان کشور انتظار می رود مشابه خودروسازان بزرگ جهان خدمات ارایه کنند، تاکید کرد: باید دید آیا شرایط تولید نیز مشابه و مساوی است؟

  وی در ادامه افزود: تصمیم گیری و کار در شرایط فعلی سخت تر از هر زمان دیگر است و باید ابتکار عمل هایی در پیش گرفت که شرایط به خوبی مدیریت شود.

  معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: حمل و نقل عمومی را از جمله ضروریات مهم و اساسی مردم دانست و با تاکید بر برنامه ریزی حاکمیتی در این زمینه گفت: باید در این بخش برنامه های جدی به اجرا گذاشته شود.

  وی خودروسازی را صنعت مهم کشور خواند و گفت: براساس محاسبات صورت گرفته، بیش از 12 درصد ارزش ستانده کشور،‌ 12 درصد اشتغال،‌ دست کم 15 میلیارد دلار کاهش ارزبری توسط دو خودروساز کشور،‌ اهمیت این صنعت را مضاعف کرده است.

  معاون طرح و برنامه تاکید کرد: از سوی دیگر حساسیتی که مردم روی این صنعت دارند با بخش های دیگر قابل مقایسه نیست.

  زرندی با اشاره به مشکلات و موانع در مسیر تامین مالی از طریق بانک ها، بر استفاده از روش های نوین مالی تاکید کرد و گفت:‌ باید مدل‌های جدیدی تعریف کرده و با ایجاد اعتماد در میان مردم، نقدینگی موجود در جامعه را به سمت تولید هدایت کنیم.

  وی در ادامه ثبت رکوردهای متعدد تولید در ایران خودرو را مورد تحسین قرار داد و گفت: در سال گذشته آمار روزانه تولید ایران خودرو به کمتر از 500 دستگاه خودرو رسیده بود که در حال حاضر تیراژ تولید افزایش قابل توجهی یافته است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    • خودرو امروز ۵۰۹
    • خودرو امروز ۵۰۸
    • خودرو امروز ۵۰۷
    • خودرو امروز ۵۰۶
    • خودرو امروز ۵۰۵
    آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
    آرشیو