اطلس خودروکار کلیک

افزایش سرمایه‌گذاری برقی جی‌ام

عصر خودرو- مدیرعامل جنرال موتورز اعلام کرده این خودروساز دیترویتی همه «تلاش خود را برای طلایه‌داری در عرصه تولید خودروهای برقی» می‌کند؛ سخنانی که شرکت تسلا، بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروهای برقی را به چالش می‌کشد.

افزایش سرمایه‌گذاری برقی جی‌ام
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، ماری بارا، در کنفرانسی که با حمایت موسسه بارکلیز برگزار شد، خطاب به سرمایه‌گذاران گفت شرکتش قصد دارد با گذشت زمان تولید خودروهای برقی را افزایش دهد، خودروهایی که قیمت آنها 30 هزار دلار تا 100 هزار دلار متفاوت خواهد بود.

  وی گفت: «می خواهیم همه را پشت فرمان یک خودروی برقی بنشانیم.» وی افزود که این خودروها به جنرال موتورز کمک خواهند کرد تا فروش خود در ایالت‌های ساحلی آمریکا را به سالانه 280 هزار دستگاه افزایش دهد. این ایالت‌ها همان جاهایی هستند که برندهای این خودروساز در آنها عملکرد ضعیفی داشته‌اند. بارا گفت: «ما می‌خواهیم در آمریکای شمالی تولیدکننده شماره یک خودروهای برقی باشیم.»

    بر اساس تصمیم جدید، جنرال موتورز سرمایه‌گذاری در خودران‌ها و برقی‌ها را تا سال 2023 به 27 میلیارد دلار افزایش می‌دهد که 35 درصد بیشتر از برنامه‌های پیشین است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط