اطلس خودروکار کلیک

بیرون انداختن ماسک از خودرو ۳۰ هزار تومان جریمه دارد

عصر خودرو- رییس پلیس راه ایلام ضمن تاکید بر استفاده از ماسک توسط رانندگان و سرنشینان، گفت: بیرون انداختن ماسک از خودرو جرم است و متخلفان ۳۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

بیرون انداختن ماسک از خودرو ۳۰ هزار تومان جریمه دارد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، سرهنگ رضا همتی‌زاده اظهار داشت: استفاده از ماسک به شکل چشمگیری بین رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه افزایش یافته است که نشان‌دهنده پایبندی مردم به مصوبات و دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کروناست.

  وی افزود: پلیس راه ضمن نظارت جدی بر موضوع استفاده از ماسک توسط رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه با معدود کسانی که مقررات بهداشتی را رعایت نکنند برابر قانون برخورد می‌کند.

  سرهنگ همتی‌زاده یادآور شد: برابر آیین نامه راهنمایی و رانندگی ریختن هرگونه زباله، ضایعات و اشیا مانند ماسک و همچنین آب دهان از درون خودرو به وسیله راننده یا سرنشینان وسایل نقلیه ممنوع بوده و برابر جدول جرائم رانندگی مبلغ 30 هزار تومان جریمه دارد.

  رییس پلیس راه ایلام گفت: با توجه به شرایط خاص حاکم بر جامعه به لحاظ اپیدمی کرونا، موضوع برخورد با این تخلفات با حساسیت خاصی رصد و با متخلفان برخورد می‌شود چرا که ماسک‌های استفاده شده باید با پروتکل‌های ویژه امحا و بیرون انداختن آب دهان نیز به گسترس بیشتر بیماری در جامعه منجر می‌شود.

  رییس پلیس راه ایلام تاکید کرد: شکست این بیماری و مقابله با آن با عزم همگانی و مشارکت همه دستگاه‌های ذیربط در اجرای مقررات و مصوبات ستاد مقابله با کرونا میسر می‌شود و پلیس راه نیز در این راستا از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات در اختیار برای کمک به نهادهای بهداشتی استان استفاده می‌کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط