اطلس خودروکار کلیک

فراخوان جنرال موتورز برای ۶۹ هزار خودروی برقی بخاطر خطر آتش‌سوزی

عصر خودرو- شرکت خودروسازی جنرال موتورز ۶۸۶۷۷ خودروی شورلت بولت برقی مدل‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ را در سراسر جهان به خاطر خطر آتش‌سوزی فرا می‌خواند .

فراخوان جنرال موتورز برای ۶۹ هزار خودروی برقی بخاطر خطر آتش‌سوزی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، شرکت خودروسازی جنرال موتورز در روز جمعه اعلام کرد 68677 خودروی برقی خود را در سراسر جهان به خاطر خطر آتش‌سوزی فرامی‌خواند . 5 مورد آتش سوزی و دو مورد آسیب های ساده گزارش شده است.

  این فراخوانی مربوط به شورلت بولت برقی مدل‌های 2017 تا 2019 می‌شود که دارای باتری‌های ولتاژ بالا ساخت شرکت ال‌جی کم کره جنوبی هستند.

  ماه گذشته گزارش هایی از آتش گرفتن 3 خودروی برقی بولت در صندلی عقب رسید که در شرایط پارک و بدون حضور سرنشین اتفاق افتاده بود . اداره امنیت ملی حمل و نقل بزرگراهی NHTSA به دنبال این گزارش ها تحقیقاتی را آغاز کرد.

  جنرال موتورز اعلام کرد این خودروها در شرایطی که شارژ آنها پر یا نزدیک به پر باشد آتش می‌گیرند. این شرکت اعلام کرد نرم افزاری ساخته که مانع شارژ خودروها تا بیش از 90 درصد می‌شود . به این ترتیب خطر آتش سوزی کاهش می‌یابد تا شرکت فرصت تعمیرات نهایی را داشته باشد.

  NHTSA  به دارندگان این خودروها هشدار داد اتومبیل‌های خود را تا زمان تکمیل تعمیرات دور از خانه پارک کنند. این فراخوان شامل 50932 خودروی بولت آمریکایی می شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط