اطلس خودروکار کلیک

تامین اعتبار بازسازی ۵ هزار اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی

عصر خودرو- معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ۵ هزار اتوبوس برای ۶۸ شهر بازسازی می‌شوند که هزار دستگاه در تهران و ۷۰۰ دستگاه برای استان اصفهان است.

تامین اعتبار بازسازی ۵ هزار اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سیدحمید پورمحمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور در برنامه بازسازی اتوبوس‌های فرسوده ناوگان عمومی شهر‌های کشور، گفت: 5 هزار اتوبوس برای 68  شهر بازسازی می‌شوند که هزار دستگاه  برای تهران و 700 دستگاه برای استان اصفهان است که امروز تفاهم‌نامه آن امضا شد.

  او بیان کرد: ساز و کار نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اینگونه است که سازمان برنامه و بودجه، مبلغی را در اختیار صندوق‌کار آفرینی امید قرار می‌دهد که منابع را با سود 4 درصد در اختیار ناوگان عمومی قرار می‌گیرد.

  معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور تشریح کرد:برخی از اتوبوس‌ها ناوگان حمل و نقل فرسوده هستند که آن‌ها را در حد نو بازسازی می‌کنیم. با توجه به شیوع ویروس کرونا، تاکید بر این است که از اتوبوس کمتر استفاده شود، به‌همین دلیل باید تعداد اتوبوس‌ها را افزایش دهیم تا مسافران با فاصله درست در آن قرار گیرند.

  او بیان کرد: بحث محیط زیست و آلودگی مهم است که با بازسازی آلودگی اتوبوس ها کمتر می‌شود. بحث سوخت هم اهمیت دارد که در مصرف سوخت نیز صرفه جویی می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط