اطلس خودروکار کلیک

رئیس کانون انجمن جایگاه داران سوخت مطرح کرد:

کاهش ۲۰ درصدی مصرف بنزین در کشور بعد از شیوع کرونا

عصر خودرو- رئیس کانون انجمن جایگاه داران سوخت گفت:بعد از شیوع کرونا مصرف بنزین به ۷۰ میلیون لیتر در روز رسیده که نشان می‌دهد مصرف این سوخت ۲۰ درصد کمتر شده است.

کاهش ۲۰ درصدی مصرف بنزین در کشور بعد از شیوع کرونا
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، همایون صالحی رئیس کانون انجمن جایگاه داران سوخت با اشاره به کاهش مصرف سوخت در کشور در 7 ماهه نخست سال گفت: مصرف بنزین در کشور کاهش پیدا کرده است و با عدد 85 میلیون لیتر در روز بهمن ماه سال گذشته فاصله دارد.

  او ادامه داد: بعد از شیوع کرونا مصرف بنزین  به 70 میلیون لیتر در روز رسید که نشان می‌دهد مصرف این سوخت 20 درصد کمتر شده، این در حالی است که با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا و میزان فوتی‌ها مراجعه به جایگاه‌های سوختگیری کمتر شده است.

  رئیس کانون انجمن جایگاه داران سوخت  با اشاره به کاهش مصرف سوخت در فروردین سال 99 در کشور   اضافه کرد:در فروردین ماه برخی روز‌ها مصرف بنزین به 6 میلیون لیتر در روز کاهش پیدا کرد هر چند که میانگین مصرف عدد50 میلیون لیتر مصرف بنزین در روز را نشان می‌دهد. این عدد در مقایسه با میانگین مصرف در فروردین سال گذشته که 91 میلیون لیتر در روز بود فاصله زیادی دارد.

  صالحی تصریح کرد: روند افزایش مصرف سوخت بعد از کاهش محدودیت‌های کرونایی در کشور آغاز شد و در اردیبهشت ماه  روزانه  69 میلیون لیتر بنزین مصرف شد که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل کاهش 36 درصدی را نشان می‌دهد.

  او گفت:در مهرماه مصرف سوخت در کشور به 80 میلیون لیتر کاهش یافته است که در مقایسه با مهر سال 98  کاهش 18 درصدی را نشان می دهد.

  رئیس کانون انجمن جایگاه داران سوخت با اشاره به افزایش مصرف CNG در کشور گفت:با افزایش قیمت سوخت در کشور، مصرف CNG از 20 میلیون متر مکعب به 25 میلیون متر مکعب افزایش یافته است.

  او ادامه داد: طبق آمار منتشر شده با افزایش قیمت سوخت نه تنها سهم CNG در سبد سوخت مصرفی رانندگان کاهش نداشته بلکه مصرف آن  نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد همراه بوده است.

  رئیس کانون انجمن جایگاه داران سوخت کشور افزود: میانگین مصرف CNG در فروردین  ماه 98 تا شهریور همان سال ماهانه 19.3 میلیون متر مکعب بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به 20.9 میلیون متر مکعب رسیده است.

  صالحی درباره میزان مصرف CNG در تهران  تصریح کرد:مصرف سوخت CNG در تهران 20 درصد افزایش یافته است که این میزان مصرف نسبت به استان دیگر دارای نوسان است.

  او گفت:از زمان افزایش قیمت بنزین  مصرف این سوخت با کاهش 23 میلیون لیتری همراه بوده و از 97.1 میلیون لیتر به 74.3 میلیون لیتر کاهش پیدا کرده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    • خودرو امروز ۵۰۹
    • خودرو امروز ۵۰۸
    • خودرو امروز ۵۰۷
    • خودرو امروز ۵۰۶
    • خودرو امروز ۵۰۵
    آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
    آرشیو