اطلس خودروکار کلیک

سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران خبر داد:

۷۵ درصد تولید تایرسازان در سامانه جامع تجارت عرضه خواهد شد

عصر خودرو- سخنگوی انجمن صنعت تایر از عرضه اینترنتی تایر با قیمت دولتی در سامانه جامع تجارت خبر داد و گفت: از آخر آبان ماه ۷۵ درصد تولید تایرسازان در این سامانه عرضه خواهد شد.

۷۵ درصد تولید تایرسازان در سامانه جامع تجارت عرضه خواهد شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، مصطفی تنها در مورد مشکلات موجود برای خرید تایر خودرو با نرخ دولتی اظهار داشت: ‌در حال حاضر 10 تا 12 درصد محصولات دو شرکت تایرسازی بارز و کویر از طریق اینترنتی و با قیمت مصوب عرضه می‌شود و بقیه تولیدات شرکت‌ها توسط نمایندگی‌های آنها به فروش می‌رسد.

  وی ادامه داد: ‌وضعیت بازار تایر همیشه به این صورت نبوده و شرکت‌های تایرسازی به شبکه‌های نمایندگی خود احتیاج دارند و نمی‌توانند سهمیه آنها را قطع کنند، در عین حال تایرسازان بخشی از تولیدات خود را نیز بابت تعهداتشان به ایران‌خودرو و سایپا و تعاونی تاکسیرانان عرضه می‌کنند.

  سخنگوی انجمن تایر با اشاره به مصوبه جدید الزام تایرسازان به عرضه حداقل 75 درصد تولیداتشان در سامانه جامع تجارت،‌گفت: از این به بعد متقاضیان می‌توانند تایر مورد نیاز خود را از طریق این سامانه رزرو و خریداری کنند، در عین حال این سامانه به آنها می‌گوید که برای خرید تایر دولتی به کدام نمایندگی باید مراجعه کنند.

  تنها با بیان اینکه سامانه جامع تجارت توسط ستاد تنظیم بازار کنترل می‌شود،‌گفت: همه شرکت‌ها موظفند تمام تبادلات خود را در این سامانه ثبت کنند.

  به گفته وی، عرضه تایر در این سامانه به طور آزمایشی از ابتدای مهر ماه آغاز شده و از آخر آبان ماه نیز هر روز ثبت‌نام برای خرید تایر در این سایت انجام خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط