اطلس خودروکار کلیک

چراغ سبز مجلس به اظهارات متفاوت وزیر صمت

واردات خودرو دست خود دولت است

عصر خودرو- با عذرخواهی چند روز قبل وزیر صمت از مردم بابت کیفیت پایین خودروها، گمانه‌زنی‌هایی درباره تصمیمات جدید در حوزه واردات خودرو مطرح شده است. در همین حال، مجلسی‌ها نیز نسبت به این موضوع واکنش منفی نشان نداده‌اند و می‌گویند که دست دولت در واردات خودرو باز است.

واردات خودرو دست خود دولت است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»» به نقل از تجارت‌نیوز، وزیر صمت پنجشنبه گذشته از مردم بابت کیفیت پایین و قیمت بالای خودرو عذرخواهی کرد.

  علیرضا رزم حسینی اظهار کرد که در حوزه صنعت خودرو دچار عقب افتادگی هستیم و آن طور که باید در ساخت داخل پیش نرفته‌ایم، این رویه نتیجه تحریم‌هاست که نشان داد صنعت خودرو چقدر وابستگی به ارز دارد. او گفت: بابت خودروهای بی‌کیفیت از مردم عذرخواهی می‌کنم و شرمنده‌ایم که نتوانستیم برای مردم خودرو باکیفیت تولید کنیم.

  پس از این اظهارات گمانه‌هایی در خصوص واردات احتمالی خودرو زده شد، مجلسی‌ها نیز نسبت به این موضوع واکنش منفی نشان نداده‌اند و می‌گویند که دست دولت در واردات باز است، مجلس نیز آن را منع نکرده است.

  مصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن اعلام کرد که دولت برای واردات خودرو نیازی به طرحی از سوی مجلس ندارد. مجلسواردات خودرو را ممنوع نکرده و دولت هر زمانی که بخواهد می‌توانند واردات آن را آزاد کند.

  وی گفت: ما برای وارد کردن خودرو طرحی نداریم، اما در طرح کمیسیون که طی هفته‌های آینده به صحن می‌رود موضوع واردات تکنولوژی برای بهبود کیفیت مطرح است.

  یوسف داودی، دیگر عضو این کمیسیون نیز می‌گوید: بحث واردات خودرو در مجلس مطرح است و نظرات مثبت و منفی برای آن وجود دارد. برخی از نمایندگان نیز پیشنهاد واردات داده‌اند. مجلس نیز طرحی برای حوزه خودرو دارد که احتمالا در هفته آینده بررسی نهایی آن انجام می‌گیرد.

  بهزاد رحیمی، دبیر دوم کمیسیون صنایع و معادن نیز از اعمال نظارت بیشتر و ارتقا کیفیت در طرح کمیسیون خبر داد و گفت: خودروسازها باید براساس انتظارات و استانداردهای مردم خودرو تحویل دهند نه این که چون تقاضا زیاد است هر خودروی بی‌کیفیتی را به مردم بفروشند.

  به گفته او، همچنین اعتراضات زیادی نسبت به افزایش قیمت سایپا و نحوه قرعه‌کشی وجود دارد که باید بررسی شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    • خودرو امروز ۵۰۹
    • خودرو امروز ۵۰۸
    • خودرو امروز ۵۰۷
    • خودرو امروز ۵۰۶
    • خودرو امروز ۵۰۵
    آخرین بروزرسانی ۱ ساعت پیش
    آرشیو