اطلس خودروکار کلیک

کاهش فروش جهانی خودروسازان کره جنوبی در ماه اکتبر

عصر خودرو- داده های رسمی کره جنوبی نشان داد که فروش جهانی خودروسازان این کشور ماه گذشته به دلیل افت تقاضا در پی موج جدید شیوع ویروس کرونا در اروپا، کاهش یافته است.

کاهش فروش جهانی خودروسازان کره جنوبی در ماه اکتبر
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، داده های رسمی کره جنوبی روز دوشنبه نشان داد که فروش جهانی خودروسازان این کشور ماه گذشته به دلیل افت تقاضا در پی موج جدید شیوع ویروس کرونا در اروپا، کاهش یافته است.

  خودروسازان کره ای از جمله هیوندای، کیا، جنرال موتورز کره، رنو سامسونگ موتورز و سانگ یانگ در ماه اکتبر 727 هزار و 124 دستگاه خودرو در داخل و خارج از این کشور فروخته اند که نسبت به ماه مشابه در سال گذشته 3.7 درصد کاهش داشته است.

  فروش اتومبیل در داخل این کشور با افزایش 0.4 درصدی نسبت به سال گذشته به 135495 دستگاه در ماه اکتبر رسید اما فروش خودرو در خارج از کره جنوبی با کاهش 4.6 درصدی به 591629 دستگاه رسید.

  هیوندای موتور، بزرگترین خودروساز کره، در ماه اکتبر مجموعاً 385 هزار و 947 دستگاه خودرو فروخت که نسبت به سال گذشته 4.2 درصد کاهش داشته است.

  تولید، صادرات و فروش خودرو کره جنوبی افزایش یافت

  بر اساس این گزارش، فروش خودروهای هیوندای در داخل کره جنوبی 1.2 درصد افزایش یافت اما فروش خارجی این شرکت طی همین ماه 5.2 درصد با کاهش روبرو شد.

  فروش خودروهای شرکت کیا موتورز که زیرمجموعه شرکت هیوندای محسوب می شود، در داخل کره با افزایش 1.8 درصدی نسبت به سال گذشته به 48009 دستگاه رسید و فروش خارجی این شرکت نیز با 7 درصد رشد به 217705 دستگاه رسید.

  فروش جهانی شرکت جنرال موتورز کره نیز با افزایش 4.1 درصدی به 31391 دستگاه رسید در حالی که فروش جهانی خودروی رنو سامسونگ با 49.2 درصد افت به 7 هزار و 533 دستگاه رسید.

  بر اساس این گزارش، سانگ یانگ موتور در ماه اکتبر 7 هزار و 612 دستگاه خودرو در بازارهای داخلی کره فروخت که نسبت به سال گذشته 5.4 درصد کاهش نشان می دهد. صادرات این خودروساز نیز با جهش 20.2 درصدی به 2585 دستگاه رسید.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط