اطلس خودرو

معاون وزیر صنعت:

۲۴۵ میلیون یورو از نیازمندی‌های صنعتی، داخلی‌سازی می‌شود

عصر خودرو- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در ادامه اجرای برنامه‌های توسعه و تعمیق ساخت داخل محصولات مختلف صنعتی، چهار میز داخلی‌سازی در مجموع به ارزش ۲۴۵ میلیون یورو آماده برگزاری و به‌هم‌رسانی نیازها و توانمندی‌های صنعتی است.

۲۴۵ میلیون یورو از نیازمندی‌های صنعتی، داخلی‌سازی می‌شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از شاتا، «مهدی صادقی‌نیارکی» افزود: میز چهارم صنعت پتروشیمی با ارزش قرارداد 60 میلیون دلار، میز صنعت پالایشگاه با ارزش قرارداد 80 میلیون دلار، میز ساخت داخل لوازم‌خانگی با ارزش قرارداد 63 میلیون دلار و میز پنجم صنعت خودروسازی با ارزش قرارداد 42 میلیون دلار آماده برگزاری است.

  وی اظهارداشت:‌ با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای بسترسازی تحقق استقلال صنعتی با تکیه بر توان داخلی و همچنین در راستای تحقق برنامه توسعه نهضت ساخت داخل در صنایع راهبردی کشور، تاکنون 11 میز تخصصی توسعه و تعمیق ساخت داخل در صنایع راهبردی خودرو، مخابرات، تجهیزات‌پزشکی و صنایع‌معدنی برگزار شده است.

  صادقی‌نیارکی با اعلام اینکه این میزها با هدف به‌هم‌رسانی نیازها و توانمندی‌های صنعتی برگزار شده است، تاکیدکرد: این رویدادها کاهش ارزبری معادل یک میلیارد و 31 میلیون یورو را برای صنعت کشور به همراه داشته است.

  به گزارش ایرنا، وزارت صنعت برای تحقق اهداف برنامه تعمیق ساخت داخل، در مجموع برای سال‌های 98، 99 و 1400 دستیابی به هدف 10 میلیارد دلاری داخلی‌سازی انواع اقلام کالایی وارداتی را به عنوان برنامه محوری خود تعیین کرده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط