آرین موتور

وضعیت تاکسی‌ها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی

راه اندازی گشت‌های مشترک تاکسیرانی با پلیس راهور

عصر خودرو- مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران از راه اندازی گشت‌های مشترک تاکسیرانی با پلیس راهور جهت نظارت بر استفاده شهروندان از ماسک در تاکسی‌ها خبر داد و گفت: تاکسی‌ها به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی بهترین وضعیت را در بین همه انواع حمل‌ونقل عمومی دارند.

راه اندازی گشت‌های مشترک تاکسیرانی با پلیس راهور
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران درباره موضوع استفاده مسافران و رانندگان تاکسی از ماسک، اظهار داشت: موضوع لزوم رعایت استفاده از ماسک هفته پیش در برنامه مشترکی با فرماندهی پلیس تهران بزرگ و رئیس پلیس راهور تهران مورد تایید گرفت.

  وی گفت:‌موضوع اعمال قانون رانندگان تاکسی در صورت استفاده نکردن از ماسک توسط راننده و مسافران به پلیس واگذار شده و بر اساس گزارش‌های پلیس اعمال قانون طی یکی دو هفته گذشته به صورت جریمه انجام نگرفته و بیشتر به صورت تذکر و ارشادی بوده است.

  مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران بیان داشت: اما اخیراً‌ کد جریمه برای عدم استفاده از ماسک به طور رسمی ابلاغ شده که جزئیات برنامه پلیس برای عملیات ثبت جرایم و اعمال قانون‌ باید از سوی پلیس اعلام شود.

  قنادان از راه اندازی گشت‌های مشترک تاکسیرانی با پلیس راهور خبر داد و گفت: تعداد این گشت‌ها در مرحله اول 15 واحد بوده که با توجه به بازخورد مثبت تصمیم به توسعه و افزایش آن داریم. در برنامه ریزی ماموریت این واحدهای عملیاتی به صورت روزانه نقاط مهم و حیاتی برای تردد تاکسی‌ها شناسایی می‌شود و اقدامات لازم در مورد عدم استفاده از ماسک صورت می‌گیرد.

  وی با اشاره به برگزاری جلسه هفته جاری برای مدیران شهرداری و ستاد مقابله با کرونا شهرداری تهران گفت: تشدید ضدعفونی ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسی‌ها در دستور کار قرار گرفته و در حال حاضر بر اساس گزارشات هفتگی نماینده‌های وزارت بهداشت، ناوگان تاکسیرانی به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی بهترین وضعیت را در بین همه انواع حمل‌ونقل عمومی پایتخت به خود اختصاص داده است.

  مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران بیان داشت: با توجه به محدودیت‌هایی که علیرغم همه تلاش‌های مداوم همکاران ما در ساعات پیک سفر در حمل و نقل عمومی هست شهروندانی که احساس می‌کنند در مترو و یا اتوبوس به علت شلوغ بودن امکان رعایت فاصله‌‌گذاری اجتماعی نیست بهتر است از تاکسی‌های پایتخت به ویژه تاکسی‌های خطی که وضعیت بهتری دارند و ظرفیت‌شان خالی است بهره‌مند شوند.

  قنادان گفت:‌ توزیع ماسک و اقلام بهداشتی به رانندگان تاکسی در پایتخت در حال انجام است و رانندگان می‌توانند جهت دریافت این اقلام به دفاتر تاکسیرانی مناطق مختلف تهران مراجعه کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط