شهر خودرو

بهمن دیزل یکه تاز بازار خودروهای تجاری

عصر خودرو-بالغ بر ۸۵هزار دستگاه از محصولات تولیدی بزرگترین تجاری ساز کشور با تنوع محصولات متفاوت در سیستم حمل و نقل درون و برون شهری و مسافری کشور فعالیت می نماید و بیش از ۶۰ درصد سهم بازار تجاری کامیونت را با گرید کیفیت ۴ و ۵ ستاره به خود اختصاص داده است. همچنین دستاوردهای دیگری در خصوص تولید محصولات جدید، افزایش سطح کیفی، کسب مقام اول در حوزه فروش و خدمات پس از فروش مربوط به سال ۹۸ و... را داشته است.

بهمن دیزل یکه تاز بازار خودروهای تجاری
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲:۰۰
 • بهمن دیزل یکه تاز بازار خودروهای تجاریبهمن دیزل یکه تاز بازار خودروهای تجاری
 • بهمن دیزل یکه تاز بازار خودروهای تجاریبهمن دیزل یکه تاز بازار خودروهای تجاری
 • بهمن دیزل یکه تاز بازار خودروهای تجاریبهمن دیزل یکه تاز بازار خودروهای تجاری
 • بهمن دیزل یکه تاز بازار خودروهای تجاریبهمن دیزل یکه تاز بازار خودروهای تجاری
 • بهمن دیزل یکه تاز بازار خودروهای تجاریبهمن دیزل یکه تاز بازار خودروهای تجاری
 • بهمن دیزل یکه تاز بازار خودروهای تجاری
 • بهمن دیزل یکه تاز بازار خودروهای تجاریبهمن دیزل یکه تاز بازار خودروهای تجاری

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، محمد محمدی مدیرعامل بهمن دیزل در نشست خبری امروز با اشاره به اینکه امسال علاوه بر جهش تولید، جهش کیفیت و توسعه را در دستور کار قرار دادیم، گفت: با شروع تحریم ها و قطع ارتباط شریک تجاری، با تولید انبوه شیلر خلا تولید را پر کردیم. در سال گذشته حدود 85 درصد تولیدات ایسوزو و 10 تا 15 درصد محصولات شیلر بود؛ اما امسال به‌ دلیل مشکلات ناشی از محدودیت‌های بین‌المللی، 80 درصد از تولیدات مربوط به خودروی شیلر و فقط 15 تا 20 درصد ایسوزو است.

وی ادامه داد: در سال جهش تولید، رشد 200 درصدی برای تولید محصولات را برنامه ریزی کردیم که از این میزان حدود 80 درصد به محصولات شیلر اختصاص یافت و تا اواخر مهر ماه، 85 درصد رشد تولید نسبت به زمان مشابه در سال گذشته داشتیم.

محمدی اظهار کرد: بیش از 60 درصد تولید محصولات تجاری کامیونت در بازار متعلق به بهمن دیزل و روند صعودی تولید از اهداف اصلی است و بدین منظور در سال آینده برنامه تولید یک و نیم برابری نسبت به امسال داریم.

مدیرعامل بهمن دیزل گفت: در سال 92 طراحی شیلر آغاز شد و پس از تحریم‌ها و قطع ارتباط با شریک تجاری ژاپنی، تولید دو پلتفرم شیلر (کامیونت و مینی باس) را سرعت بخشیدیم و سرانجام در مهر سال 98 به تولید انبوه رسید. توجه ما افزایش تولید داخل است و با داخلی سازی شیلر در حال حاضر بیش از ده هزار یورو در هر کامیونت فقط ارزبری داریم. بیشترین میزان ارزبری شامل گیربکس و موتور است که فعلا امکان داخلی سازی فراهم نشده است ولی در خصوص شاسی، اکسل، تریم، بدنه و HVAC تولید صورت گرفته است.

محمدی در خصوص حفظ کیفیت محصولات تصریح کرد: از گرید A و B سازندگان در راستای ارتقای کیفی شیلر استفاده می کنیم. همچنین با هدف افزایش رضایتمندی مشتریان و ارتقاء سطح کیفی ارائه خدمات در سال 1398 موفق به کسب مقام اول در حوزه فروش و خدمات پس از فروش شدیم و بدین منظور کلیه برنامه های فروش به صورت نقدی بود و هیچ وقت تعهدی ایجاد نکردیم که نتوانیم برآورده سازیم.

جهش کیفی
سید عمار حسنی مدیر کنترل کیفیت بهمن دیزل با اشاره به اینکه شرکت بهمن دیزل قصد افزایش کیفی محصولات خود در یک برنامه زمان بندی شده را دارد، گفت: بر اساس جدیدترین گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از ارزیابی کیفی خودروهای سنگین تولیدی، کامیونت ایسوزو NMR85E در بین خودروهای تولید ساخت داخل، با ارتقاء یک ستاره موفق به کسب پنج ستاره کیفی شد و اولین کامیونت دیزلی در کشور و اولین خودروی تجاری گروه بهمن محسوب می شود که پنج ستاره کیفی را کسب کرده است.

حسنی خاطرنشان شد: سایر محصولات بهمن دیزل نیز در سطح بالایی از کیفیت قرار دارند؛ در بخش مسافربری مینی‌بوس ایسوزو سحر و شیلر چهار ستاره، در گروه خودروهای باری کامیونت ایسوزو NPR75K چهار و شیلر نیز سه ستاره و در بخش کامیون‌ها کامیون ایسوزو NPR75M چهار ستاره کیفی را به خود اختصاص داده اند.
وی با اشاره به اینکه تا آخر امسال قصد داریم کلیه محصولات ایسوزو 5 ستاره و محصولات شیلر 4 ستاره را کسب کنند، اظهار کرد: در این راستا برخی اقدامات توسعه ای به منظور کسب رضایتمندی مشتریان از جمله ایجاد توسعه در تولید محصولات تجاری و مسافری، کسب مقام اول در حوزه خدمات فروش، پس از فروش و انجام پروژه های توسعه ای کاربری سازی در سال جاری در برنامه کاری شرکت بهمن دیزل قرار گرفته است.

جهش توسعه
محمدرضا کمالی گفت: شرکت بهمن‌دیزل در سال‌جاری در زمینه دو محصول مینی‌باس MB3 و کامیونت 8 تن شیلر TB8  طرح توسعه دارد. موتور مینی‌باس‌های جدید با نام تجاری پگاسوس، 161 اسب بخار و فیس آن نسبت به مینی‌باس قبلی تغییر کرده است. از آنجا که بهره‌وری و راندمان مینی‌باس به تعداد صندلی است، بنابراین به‌گونه‌ای طراحی شده که به دو صورت 1+18 و 1+23 نفره از آذر ماه به تولید انبوه می رسد.

کمالی به توسعه کامیونت 6 تن شیلر اشاره و اظهار کرد: تغییراتی در موتور به منظور ارتقاء قدرت، توان موتور و کاهش سطح آلایندگی و مجموعه گیربکس به منظور سهولت در تعویض دنده ایجاد شده است و با داشبورد، چراغ‌ها و صندلی جدید و برای اولین بار مجهز به سیستم HVAC و ریموت کنترل از نیمه دوم سال‌جاری به بازار عرضه خواهد شد.

بیش از 57 درصد از محصولات خانواده شیلر داخلی سازی شده و طراحی و مالکیت معنوی آن متعلق به شرکت بهمن دیزل است و به همین دلیل توانایی تغییر ظاهری مانند چیدمان صندلی، نوع درب خودرو و... بنا بر نیاز مشتری وجود دارد.

صادرات محصولات بهمن دیزل، افتخار دیگر برای کشور
محمدی با تاکید بر اینکه نگاه ما فقط به بازار داخل نیست و به سمت صادرات قدم برداشتیم، گفت: امسال با دو کشور سوریه و عراق که بازار مناسبی برای محصولات این شرکت هستند مذاکراتی انجام دادیم تا صادرات کامیونت و مینی بوس جدید شیلر با نام پگاسوس انجام شود و به زودی نمونه اولیه ارسال می شود. همچنین طبق درخواست کشور قزاقستان برای ارسال مینی بوس، با بهبود کیفیت و شروع تولید انبوه مینی بوس پگاسوس با موتور و سیستم تعلیق جدید به صورت 1+18 و 1+23 نفره از آذر ماه نمونه اولیه به قزاقستان معرفی و ارسال می شود.

محمدی گفت: با شرکت در نمایشگاه خدمات شهری و حمل و نقل در کابل، نسل جدید مینی بوس و کامیونت شیلر 6 تن به بازدید کنندگان معرفی که با استقبال خوب مردم افغانستان رو به رو و از شهردار کابل دعوت کردیم تا از شرکت بهمن دیزل بازدیدی داشته باشد. همچنین هماهنگی های لازم انجام شده تا با حضور تیمی برای ادامه مسیر و مذاکرات انجام شده در افغانستان، صادرات بهمن دیزل آغاز شود.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط
پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
  پربازدیدترین های هفته
   دکه مطبوعات
   • خودرو امروز ۵۲۸
   • خودرو امروز ۵۲۷
   • خودرو امروز ۵۲۶
   • خودرو امروز ۵۲۵
   • خودرو امروز ۵۲۴
   • خودرو امروز ۵۲۳
   • خودرو امروز ۵۲۲
   • خودرو امروز ۵۲۱
   • خودرو امروز ۵۲۰
   آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
   آرشیو