شهر خودرو

چانگان CS۹۵ جدید؛ کراس اوور ۲۰۲۰ چینی با طراحی و امکانات روز +عکس

عصر خودرو- خانواده CS در چانگان شامل کراس اوورهای این کمپانی چینی می شود که بواسطه حضور مدل CS۳۵ در بازار ایران نیز کاملا شناخته شده، است. در مطلب امروز سراغ فیس لیفت ۲۰۲۰ سی اس۹۵ می رویم که جز جدیدترین های کمپانی مذکور محسوب می شود.

چانگان CS۹۵ جدید؛ کراس اوور ۲۰۲۰ چینی با طراحی و امکانات روز +عکس
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از عصر ایران، چانگان سی اس95 اولیه بار به شکل یک خودروی مفهومی در نمایشگاه بین المللی خودروی پکن 2016 معرفی شد و از سال 2017 تا کنون روی خط تولید قرار دارد.

طراحی
این کراس اوور میان سایز در نسخه قبل از فیس لیفت شباهت زیادی به محصولات روز دنیا بویژه رنجرور دارد اما در نسخه فیس لیفت و با توجه به افزایش تجربیات چانگان در ارائه محصولات قویتر، مشاهده می کنیم که نمای ظاهری این محصول شرایط بهتری را همراه خود دارد.

از منظر ابعاد این محصول برابر با 4949 میلیمتر در طول، 1930 میلیمتر در عرض و 1785 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز برابر با 2810 میلیمتر است. وزن خالص خودرو نیز برابر با 2007 کیلوگرم محاسبه شده است.

سی اس95 فیس لیفت در دو نسخه 5 و 7 صندلی ارائه می شود. قیمت پایه نیز از 24 هزار دلار آغاز و تا حدود 32 هزار دلار در حالت آپشن بالا می رود.

رینگ های آلومینیومی نیز در اندازه های 18 و 19 اینچی با توجه به آپشن ارائه می شوند. ترمزها در تمام چرخ ها دیسکی است.

کابین
فضای داخل کابین نیز یک محیط لوکس است که چرم با دوخت درشت و عناصر فراوان کرومی نقش مهمی در افزایش زیبایی آن دارند. روی قسمت داخلی درب ها بخش های کرومی با بافت برس خورده را مشاهده می کنیم که حس خوبی را به ببیننده انتقال می دهند.

دو نمایشگر دیجیتال یکی ویژه نشانگر آمپر و دیگری تنظیمات سیستم سرگرمی در یک مسیر و مقداری بافاصله از هم قرار گرفته اند تا فناورانه های این محیط را کامل کنند. سانروف مونروف بزرگ، استراحتگاه دست راننده، دسترسی تنظیمات سیستم تهویه برای ردیف عقب و ... نیز از دیگر ویژگی های  این محیط هستند.

ایمنی
از امکانات ایمنی فیس لیفت سی اس95 باید به ترمز پارک الکترونیک، ورود بدون کلید، استارت دکمه ای، کروز کنترل ساده و تطبیقی(آپشن)، صندق عقب الکترونیک، رادار پارک، دوربین پانورامیک، نشانگر فشار باد لاستیک ها، ABS، EBD، دستیار ترمز، سیستم پایداری الکترونیکی، دوربین عقب، دستیار حرکت در سربالایی و سرپایینی، نمایش نقاط کور دید راننده، نوربالای اتوماتیک، ایزوفیکس صندلی کودک، پاور ویندوز و ... اشاره کنیم.

بخشی از امکانات مورد اشاره فقط در حالت آپشن ارائه می شوند.

پیشرانه

در تمام تریم های سی اس95 فیس لیفت از موتور 4 سیلندر 2 لیتری توربو با 233 اسب بخار خروجی و گشتاور 360 نیوتن متر استفاده شده است. سامانه تمام چرخ محرک نیز به عنوان آپشن قابل انتخاب است.

میزان مصرف پیشرانه محور جلو برای هر 100 کیلومتر رانندگی در شهر برابر با 12.8 لیتر، در بزرگراه 7 لیتر و در حالت ترکیبی 8.9 لیتر است.

این آمار برای نمونه مجهز به سامانه تمام چرخ محرک برابر با 13.5 لیتر در شهر، 7.6 لیتر در بزرگراه و 9.4 لیتر در حالت ترکیبی محاسبه شده است.

در بخش جعبه دنده از نمونه 6 سرعته اتوماتیک استفاده شده است.

ظرفیت باک خودرو برابر با 74 لیتر است.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط