اطلس خودرو

فروش خودرو همزمان در اروپا، آمریکا و چین افزایش یافت

عصر خودرو- انجمن صنعت خودروسازی آلمان اعلام کرد که ماه سپتامبر اولین ماهی بود که بعد از گذشت بیش از دو سال این صنعت شاهد "رشد همزمان" فروش اتومبیل های سواری در اروپا، ایالات متحده و چین در مقایسه با ماه مشابه سال قبل بوده است.

فروش خودرو همزمان در اروپا، آمریکا و چین افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، انجمن صنعت خودروسازی آلمان روز جمعه اعلام کرد که ماه سپتامبر اولین ماهی بود که بعد از گذشت بیش از دو سال این صنعت شاهد "رشد همزمان" فروش اتومبیل های سواری در اروپا، ایالات متحده و چین در مقایسه با ماه مشابه سال قبل بوده است.

  اما در عین حال این انجمن تأکید کرد که شیوع بیماری همه گیر کووید-19 و ویروس کرونا و اقدامات اجرا شده برای کنترل این بیماری همچنان بر تولید کنندگان بین المللی خودرو تأثیر گذار بوده است چرا که همه بازارها هنوز به شدت در معرض خطر هستند.

  به گفته انجمن صنعت خودروسازی آلمان، در سال جاری 7.8 میلیون خودروی صفر کمتری در سه "منطقه اصلی" یعنی اروپا، آمریکا و چین، فروخته شده است.

  فروش خودروهای سواری در ماه سپتامبر در بازار چین بیشترین افزایش ماهانه یعنی هشت درصد را نشان داد و تقریباً به 2.1 میلیون خودروی صفر رسید.

  انجمن صنعت خودروسازی آلمان همچنین اعلام کرد که این در حال حاضر پنجمین ماه متوالی رشد در چین بود که کل فروش در سه ماهه اول به 13.1 میلیون خودرو سواری رسید.

  برای اولین بار در سال جاری، فروش خودرو در اروپا نیز در ماه سپتامبر با 1.3 میلیون ثبت نام خودرو جدید، کمی رشد کرد و در مقایسه با سال گذشته یک درصد افزایش نشان داد.

  برچسب ها
  کرمان موتور