اطلس خودروکار کلیک

اتوبوس‌های نو آبان ماه وارد ناوگان تهران می‌شوند

عصر خودرو- نخستین گروه اتوبوس و مینی‌بوس از قرارداد ۲۵۰ دستگاهی شهرداری تهران با شرکت ایران خودرو، از ۲۴ روز دیگر وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی پایتخت می‌شود.

اتوبوس‌های نو آبان ماه وارد ناوگان تهران می‌شوند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از همشهری آنلاین ، سید مناف هاشمی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به قرارداد 120 دستگاه اتوبوس و 130 دستگاه مینی‌بوس با شرکت ایران خودرو، گفت: پیش پرداخت این 250 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس، هفته گذشته به حساب شرکت ایران خودرو واریز شد.

  معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، تحویل گروه نخست این 250 دستگاه را از 24 روز آینده اعلام کرد و افزود: طبق این قرارداد، یک ماه پس از واریز نخستین پیش‌پرداخت باید گروه اول اتوبوس و مینی‌بوس‌ها به شهرداری تحویل داده شود. مبلغ قرارداد 250 دستگاه اتوبوس و مینی بوس برابر با 400 میلیارد تومان است.

  از مجموع 250 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس، 100 دستگاه اتوبوس دیزل با استاندارد یورو4 و مجهز به فیلتر دوده، 20 دستگاه اتوبوس گازسوز با استاندارد یورو 6 و 130 دستگاه مینی‌بوس است. طبق این قرارداد ماه اول 22 دستگاه، ماه دوم 48 و ماه سوم و چهارم 70 دستگاه و در ماه آخر 40 به شهرداری تهران تحویل خواهد شد.

  مناف هاشمی همچنین با تاکید بر گشایش و بهره‌برداری 12 ایستگاه مترو در شش ماهه دوم امسال، گفت: نخستین ایستگاه مترو (برج میلاد) در برنامه امسال، قرار بود مهر افتتاح شود که به علت نبود پله‌های برقی، بهره‌برداری از آن به تعویق افتاد. پله‌های برقی وارداتی هستند و همین سبب شد که حدود 20 روز مشکلات گمرکی ایجاد شود اما درحال حاضر این مشکل رفع شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط