اطلس خودروکرمان خودرو

قائم مقام اجرایی ایران خودرو اعلام کرد:

کاهش ارزبری ۱۳۷ میلیون یورویی با داخلی سازی ۵۴ قطعه

عصر خودرو-گروه صنعتی ایران خودرو با همراهی شرکت های دانش بنیان و صنایع دفاعی کشور توانسته ۵۴ قطعه را داخلی سازی کرده و از این بابت ۱۳۷ میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق کند.

کاهش ارزبری ۱۳۷ میلیون یورویی با داخلی سازی ۵۴ قطعه
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایکوپرس، قائم مقام اجرایی ایران خودرو، با اعلام خبر فوق، افزود: پروژه های متعددی برای داخلی سازی تولید تعریف کرده‌ایم که تحقق آن کاهش ارزبری 248 میلیون یورویی را به دنبال خواهد داشت. از این میزان 150 میلیون یورو در نیمه دوم امسال محقق خواهد شد.
  حمید مرادی از افزایش 52 درصدی تولید در گروه صنعتی ایران خودرو از ابتدای امسال تا پایان هفته نخست مهرماه خبر داد و گفت: در این بازه زمانی بیش از 248 هزار دستگاه خودرو تولید شده و حدود 207 هزار دستگاه خودرو تجاری سازی و تحویل مشتریان شده که این میزان تحویل حکایت از رشد 25 درصدی دارد.
  وی با بیان این که تعداد تعهدات معوق به مشتریان از 186 هزار دستگاه در سال گذشته به کم تر از 30 هزار دستگاه در سال جاری رسیده است، اظهار کرد: جهش تولید را در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به این نام مزین شده را تحقق بخشیده ایم.
  مرادی تصریح کرد: این دستاوردها ناشی از اتکا به خودکفایی و باور به توانمندی های مهندسان و کارشناسان متخصص کشور و به ویژه کارشناسان و مهندسان بسیجی ایران خودرو است.
  وی از حضور بیش از 10 هزار و 500 مهندس بسیجی در ایران خودرو خبر داد و گفت: مجموعه کارگران و مهندسان ایران خودرو در تلاش شبانه روزی، اهداف تعیین شده تولید در این شرکت را محقق می کنند.
  قائم مقام اجرایی ایران خودرو با بیان این که دشمن با تحریم صنعت خودرو به دنبال زمین گیر کردن آن بود،‌ خاطرنشان کرد: نه تنها آن‌ها به اهداف‌شان نرسیدند بلکه ما شرایط را به نفع خودمان تغییر دادیم و زمینه خودکفایی در تولید را فراهم کردیم.
  وی تصریح کرد:‌ تاثیر تحریم در روند تولید قابل انکار نیست، اما ایران خودرو توانست راهکارهای مناسبی برای عبور از آن طراحی کند. درحال حاضر سالن های تولید ایران خودرو سه شیفت و شبانه روزی مشغول تولید هستند. تعداد تولید روزانه خطوط نیز نسبت به سال گذشته افزایش 50 درصدی را تجربه می کند.
  مرادی در پایان گفت:‌ شبکه تامین و شرکت های تولیدکننده قطعه نیز، هم‌پای ایران خودرو، خطوط تولید را پشتیبانی کرده اند که جای قدردانی دارد.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط