اطلس خودروکرمان خودرو

تولید خودروهای الکتریکی تویوتا در ۲۰۲۵ به ۵ و نیم میلیون دستگاه می‌رسد

عصر خودرو- یک مقام ارشد خودروسازی تویوتای ژاپن اعلام کرد تا سال ۲۰۲۵ میزان فروش خودروهای الکتریکی این شرکت به ۵ و نیم میلیون دستگاه خواهد رسید.

تولید خودروهای الکتریکی تویوتا در ۲۰۲۵ به ۵ و نیم میلیون دستگاه می‌رسد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، یک مقام ارشد شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن اعلام کرد که به احتمال زیاد تا سال 2025 حجم سالانه فروش خودروهای الکتریکی این شرکت به 5 و نیم میلیون دستگاه در سال برسد.

  سیا ناکائو، مدیر مهندسی و تولید تویوتا در چین،‌ گفت: در صورتی که این اتفاق بیفتد 5 سال زودتر از موعد برنامه‌ریزی شده به آن رسیده‌ایم.

  در سال 2017 تویوتا اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2030 حجم فروش خودروهای الکتریکی خود را به 5 و نیم میلیون دستگاه برساند که شامل 4 و نیم خودروی هیبریدی و برقی و یک میلیون خودروی برقی با قابلیت استفاده از سلول‌های سوختی هیدروژنی خواهد بود.

  وی گفت روند برقی کردن تولیدات تویوتا زودتر از میزان مورد انتظار در حال محقق شدن است و این شرکت بزرگ خودروسازی بر این باور است که می‌تواند زودتر از هدف گذاری انجام شده به این فتح تولید خودروی تولید برقی برسد.

  شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن که از جمله بزرگترین شرکت خودروسازی در سراسر جهان به شمار می‌رود سال گذشته میلادی بیش از 10 میلیون دستگاه خودرو در بازار جهانی عرضه کرد  که دو میلیون دستگاه آن برقی بود.

  KLTکرمان موتور