اطلس خودروکرمان خودرو

شهرهای شمالی زیر ذره‌بین ۴۰۰ دوربین پلیس راهور

عصر خودرو- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران از آغاز برخورد با دور زدن شبانه خودروها در این استان خبر داد و گفت: این طرح از شهر ساری آغاز شده و به سایر مناطق استان گسترش می‌یابد.

شهرهای شمالی زیر ذره‌بین ۴۰۰ دوربین پلیس راهور
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»  به نقل از ایرنا، سرهنگ مهدی باقری افزود: دور دور کردن شبانه خودروها در شهرهای مازندران به معضل جدی اجتماعی و امنیتی برای شهروندان تبدیل شده و پلیس هم طرح برخورد با این معضل را در دستور کار قرار داده است. طبق بررسی‌ها 90 درصد خودروهایی که دور دور می‌کنند تک‌سرنشین و بیشتر سرنشینان این خودروهای عمدتا گرانقیمت از اقشار مرفه جامعه هستند.

    رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران افزود: شب گذشته با اجرای این طرح در ساری، 27 دستگاه خودرو توقیف و 360 راننده اعمال قانون شدند. طرح پایش تصویری شهرهای استان با نصب 400 دستگاه دوربین با همکاری استانداری و شهرداری‌ها در مرحله تکمیلی قرار دارد که در حال حاضر 85 درصد این دوربین‌ها فعال است و بقیه تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود.

    وی افزود: از این پس درصد قابل توجهی از تخلفات رانندگی در معابر درون‌شهری با دوربین‌های هوشمند رصد، پایش و ثبت می‌شود. در طرح برخورد با دور دور کردن شبانه خودروها، برخورد با انجام حرکات غیرمجاز، لایی‌کشی، ایجاد آلودگی صوتی و رفتارهای هنجارشکنانه برخی رانندگان و راکبان خودرو و موتورسیکلت‌ها در ساعات پایانی شب در دستور کار قرار دارد.

    KLTکرمان موتور