اطلس خودروکرمان خودرو

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور مطرح کرد:

قیمت مواد اولیه ساخت قطعات خودرو افزایش یافته است

عصر خودرو- رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور گفت: قیمت نهاده‌های تولید برای ساخت قطعات خودرو به شدت افزایش یافته است.

قیمت مواد اولیه ساخت قطعات خودرو افزایش یافته است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور با اشاره به محدودیت‌های موجود در مسیر تامین مواد اولیه برای تولید داخل گفت:در حال حاضر در تولید و توزیع مواد اولیه با مشکلات متعددی رو به رو هستیم. با توجه به اینکه نهضت ساخت داخل شروع شده، مصرف مواد اولیه افزایش یافته است اما در توزیع آن بین صنایع به مشکل برخورده ایم.

  او بیان کرد: با توجه به افزایش نرخ دلار، قیمت مواد اولیه به شدت افزایش یافته است، از طرفی به دلیل اینکه عرضه به موقع انجام نمی‌شود، مشکلات زیادی به وجود می‌آید و به دنبال آن شاهد رقابت نادرست هستیم.

  نجفی منش گفت:در حال حاضر عنوان می شود که مواد اولیه و قطعات باید در بورس عرضه شود که همین موضوع می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند و باید بازار را به گونه ای مدیریت کرد که عرضه مواد اولیه متناسب شود و قیمت‌ها به  تعادل برسد.

  رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور ادامه داد:ما می توانیم قطعات کالا‌هایی مانند خودرو‌های سنگین و اتوبوس و ... را تامین می‌کنیم، اما مابقی بر عهده دیگر قطعه سازان است.

  او در خصوص افزایش قیمت نهاده‌های تولید برای ساخت قطعات خودرو، بیان کرد: به شدت شاهد افزایش قیمت مواد اولیه هستیم.

  نجفی منش افزود:درخواست داریم سیستم مچینگ شروع به کار کند. قیمت گذاری هر چه باشد خروجی هم همان خواهد بود در نتیجه باید قیمت ورودی مواد اولیه کنترل شود، اگر عرضه مواد اولیه کافی باشد تولید به حرکت می اُفتد در نتیجه می توانید قطعات مورد نیاز صنایع را در داخل کشور تولید کنیم.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط