اطلس خودروکرمان خودرو

رد رشوه ۸۰۰ میلیونی توسط افسر پلیس راهنمایی و رانندگی

عصر خودرو- سرهنگ جهانی گفت: افسر پلیس راهور در حین کنترل و ثبت تخلفات حادثه ساز از دریافت رشوه ۸۰۰ میلیون ریالی خودداری کرد.

رد رشوه ۸۰۰ میلیونی توسط افسر پلیس راهنمایی و رانندگی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از خبرنگاران جوان،سرهنگ عین اله جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: روز سه شنبه تاریخ 99/06/04 در جاده چالوس گشت کنترل نامحسوس پلیس راه راهور ناجا در حین کنترل و ثبت تخلفات حادثه ساز، به راننده خودرو سواری برلیانس به دلیل ارتکاب تخلفات همزمان سرعت و سبقت دستور توقف داده که بدون توجه به ایست پلیس اقدام به فرار می‌ کند و طی هماهنگی با سایرگشت‌های پلیس راه، خودرو متوقف، ولی راننده آن اقدام به فرار و متواری شدن در حاشیه رودخانه کرده که توسط عوامل گشت مذکور دستگیر و خودرو به پارکینگ دلالت داده می‌شود.

  وی افزود:متاسفانه در مسیر انتقال به پارکینگ، وی اقدام به پرداخت رشوه شامل یک قطعه سکه پارسیان، یک قطعه سکه یک گرمی طلا، یک حلقه انگشتر طلا، یک حلقه طلا 32 با نگین برلیان، 2100 دلار و 26/000/000 ریال وجه نقد به ستوان یکم مجتبی قهرمانی افسر پلیس راه می‌ کند که برآورد تخمینی آن بالغ بر 800 میلیون ریال است.

  معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا اظهار داشت: موضوع فوق طی گردشکاری خدمت سردار ریاست محترم پلیس راهور ناجا گزارش شد که در این خصوص برابر دستور سردار هادیانفر، افسر فوق به دلیل صحت عمل در حین خدمت به صورت مادی و معنوی مورد تقدیر و تشویق قرار گرفت.

  وی در خصوص رد رشوه کارکنان پلیس راه و راهور سراسر کشور افزود: از تاریخ 98/06/01 تاکنون بیش از 1000 نفر از کارکنان پلیس راه و راهور در شهر‌ها و جاده‌ها اقدام به رد رشوه کرده اند که مورد تقدیر و تشویق مادی و معنوی از سوی رئیس پلیس راهور ناجا قرار گرفتند.

  وی همچنین افزود: برای کلیه افرادی که اقدام به پرداخت رشوه کردند، در مراجع انتظامی و قضایی تحت عنوان راشی (رشوه دهنده) پرونده کیفری تشکیل و تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند و به مجازات‌های مندرج در قانون محکوم شده اند.

  سرهنگ جهانی در پایان اظهار داشت: توصیه و تاکید ما براین است، تحت هیچ شرایطی از توسل به روش هایی، چون تطمیع، تهدید و... سعی در دور زدن قانون نکنند. به افرادی که تفکر فرار از اجرای قانون با ابزاری مثل پرداخت رشوه به کارکنان پلیس راهور را دارند گوشزد می‌ کنیم که جرم دیگری به تخلفات خود اضافه نکنند و هزینه سنگینی را با تشکیل پرونده کیفری در مراجع قضایی به خود تحمیل نکنند.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۰۰
    • خودرو امروز ۴۹۹
    • خودرو امروز ۴۹۸
    • خودرو امروز ۴۹۷
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو