اطلس خودروکرمان خودرو

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری مطرح کرد:

وزارت صمت، مسؤول تایرهای سنگین انباشته در انبارها

عصر خودرو- مدیر کل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری : سازمان راهداری هیچ علاقه‌ای به توزیع تایر ندارد، اما از آنجا که مسئولیت حمایت از مصرف کنندگان این کالا را برعهده دارد به این حوزه وارد شده است.

وزارت صمت، مسؤول تایرهای سنگین انباشته در انبارها
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، باقر جوان افزود: سهمیه بندی لاستیک‌های سنگین از مرداد سال 97 آغاز شد و لاستیک‌هایی که بعد از این تاریخ ارز 4 هزار و 200 تومانی دریافت کرده اند باید در سامانه توزیع تایر‌های خودروی سنگین قرار گیرند.

  وی ادامه داد: تاکنون برای حدود 3 میلیون حلقه لاستیک حواله صادر شده و این سازمان مفتخر است که به کمک این سامانه توانسته التهاب بازار را از بین ببرد.

  مدیر کل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری گفت: راهداری به هیچ وجه علاقه‌ای برای ورود به بازار لاستیک را ندارد، اما به دلیل این که این سازمان متولی بخش متقاضی این کالاست مسؤولیت صدور حواله در سامانه به سازمان راهداری محول شده است.

  باقرجوان ادامه داد: بعضی از فروشندگان لاستیک که لاستیک‌های آن‌ها در انبار انباشته شده است مدعی هستند که حواله‌ای برای آن‌ها ارسال نمی‌شود و تاریخ تایر‌ها در حال منقضی شدن است، شاید به این دلیل دچار مشکل شده اند که از نشان‌ها (برند) و اندازه‌هایی (سایز) در انبار خود دارند که مورد پسند خریدار نیست و به همین دلیل لاستیک بعضی از فروشندگان در انبارشان باقی مانده است.

  وی گفت: اما در هر صورت تنظیم کننده این سامانه و مسؤول بازار تایر سنگین وزارت صمت است و این وزارتخانه برای این مشکل پاسخگو خواهد بود، زیرا واردات و تولید این کالا زیر نظر این وزارتخانه انجام می‌شود.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط