اطلس خودروکار کلیک

رونمایی کیا از خودروی جدید هیبریدی سورنتو

عصر خودرو- شرکت کیا از تولید خودروی هیبریدی جدید سورنتوی ۲۰۲۱ خبر داده است. این خودروی شاسی بلند مجهز به امکانات جدید امنیتی و دستیار هوشمند راننده است.

رونمایی کیا از خودروی جدید هیبریدی سورنتو
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، قرار است این خودروی تازه در سه مدل متفاوت عرضه شود که همگی در سه ماهه چهارم سال 2020 به بازار می‌آیند.

  موتور اصلی مورد استفاده در هر سه خودرو موتوری 2.5 لیتری با تزریق سوخت مستقیم است که دارای قابلیت تنظیم سرعت در هشت حالت بوده و موتور 191 اسب بخاری آن می‌تواند نیروی لازم را به چهار چرخ خودرو منتقل کند. خودروی مذکور به ازای طی کردن هر 100 کیلومتر مسیر 8.7 لیتر بنزین مصرف می‌کند.

  همین موتور با افزوده شدن قابلیت توربوشارژ قدرتی برابر با 281 اسب بخار پیدا می‌کند. در صورت نصب موتور توربوشارژ بر روی خودروی سورنتو میزان مصرف سوخت آن به ازای طی هر 100 کیلومتر به 9.4 لیتر افزایش می‌یابد.

  برای مدل سوم این خودرو یک موتور برقی کمکی 44 کیلوواتی با باتری 5 کیلووات ساعتی و سیستم انتقال قدرت خودکار 6 حالته در نظر گرفته شده است. میزان مصرف سوخت این موتور هیبریدی 6.3 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر است.

  کیا احتمالاً در اوایل سال 2021 یک مدل هیبریدی دیگر از خودروی سورنتو با موتور توربوی 1.6 لیتری، موتور بزرگ‌تر 66.9 کیلوواتی و باتری 8 کیلووات ساعتی و سیستم انتقال نیروی خودکار شش ساعته عرضه کند. مجموع قدرت موتور این خودرو 261 اسب بخار است. برد خودروی یادشده با استفاده صرف از موتور برقی به 48 کیلومتر می‌رسد.

  در درون این خودرو امکانات متعددی مانند هشت پرت یو اس بی، نمایشگرهای لمسی 8 یا 10.25 اینچی لمسی برای دسترسی به خدمات تفریحی چندرسانه ای، سیستم ارتباطی بلوتوث و سیستم ناوبری و نقشه خوانی کلود برای کسب اطلاع از وضعیت آب و هوا و ترافیک در نظر گرفته شده است.

  یک سیستم هوشمند صدور فرامین صوتی برای کنترل برخی امکانات داخل خودرو را تسهیل می‌کند. از جمله این امکانات می‌توان به تغییر هوای داخل خودرو، گرم کردن صندلی‌ها، ارتقای سیستم صوتی و غیره اشاره کرد. همچنین یک اپلیکیشن تلفن همراه به نام کیا اکسس برای تسهیل کنترل امکانات داخلی خودروی مذکور در نظر گرفته شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط