اطلس خودروکار کلیک

احتمال تغییر ساعت طرح ترافیک در روزهای آینده

عصر خودرو- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره تغییر ساعت اجرای طرح ترافیک در فصل پاییز توضیحاتی داد.

احتمال تغییر ساعت طرح ترافیک در روزهای آینده
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه مراسم «روز جهانی بدون خودرو» درباره آخرین وضعیت اجرای طرح ترافیک در فصل پاییز در جمع خبرنگاران گفت: همان طور که می‌دانید سال 99 به لحاظ شیوع کرونا سال خاصی است و تاکنون به صورت تقریبی تنها 50 درصد طرح ترافیک اجرا شده است. حتی روز‌های طولانی تهران طرح ترافیک نداشت، اما با توجه به در پیش بودن زمستان و از طرفی وضعیتی که ویروس کرونا در شهر ایجاد کرده است باید صبر کنیم تا معلوم شود شورای عالی ترافیک چه تصمیمی در این باره می‌گیرد.

  وی افزود: پیش از این، برنامه بر این مبنا بود که تغییراتی در ساعات اجرای طرح ترافیک از مهر ماه اعمال شود، اما با توجه به وضعیت قرمز شهر تهران این تصمیم به جلسه شورای عالی طرح ترافیک موکول شده است‌ و این احتمال وجود دارد که در ساعات اجرای طرح ترافیک تغییراتی ایجاد شود.

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره کمک‌های دولت به ناوگان حمل و نقل شهری گفت: تاکنون هیچ کمکی از سوی دولت به ناوگان حمل و نقل شهری برای خرید اتوبوس و واگن مترو انجام نشده است، در حالی که بدون کمک دولت هیچ شهری نمی‌تواند ناوگان حمل و نقل خود را نوسازی کند. دولت تنها برای بازسازی اتوبوس‌های پایه دیزل فرسوده کمک کرده است، با این حال شهرداری تهران به دنبال راه‌هایی برای تأمین کسری ناوگان حمل و نقل عمومی است.

  هاشمی با اشاره به خرید اتوبوس تولید داخل کشور گفت: محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها، موجب شده تولید اتوبوس در داخل با دشواری روبرو شود. شهرداری قرارداد‌ها و تفاهم نامه‌هایی برای ساخت اتوبوس در داخل امضا کرده است و از نظر مالی هم آمادگی تأمین منابع لازم را دارد، اما تولید کننده‌ها در داخل با مشکل مواجه شده‌اند.

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره منابعی که وزارت نفت به واسطه افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل شهری در اختیار شهرداری قرار داده است، گفت: 156 میلیارد تومان در سال 98 از سوی وزارت نفت به شهرداری اختصاص یافت، اما از آنجا که شاخص سنجش مقدار تخصیص منابع بر مبنای استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی و شرایط کرونایی کشور باعث شده است که مردم کمتر از حمل و نقل عمومی استفاده کنند، این شاخص در شرایط فعلی نمی‌تواند معیار تخصیص این منابع باشد و شهرداری تلاش می‌کند در جلساتی با وزارت نفت به حل مشکل بپردازد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط