اطلس خودروکرمان خودرو

معاون آموزش و فرهنگ‌ ترافیک پلیس راهنمایی ورانندگی تهران تشریح کرد:

دو نوع فاصله نجات بخش

عصر خودرو- معاون آموزش و فرهنگ‌ ترافیک پلیس راهنمایی ورانندگی تهران از نگرانی پلیس در خصوص عدم رعایت فاصله طولی بین خودروها خبر داد و گفت: یکی از علل وقوع تصادف عدم رعایت فاصله ها است.

دو نوع فاصله نجات بخش
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، سرهنگ علی همه خانی گفت: در طول فعالیت های روزمره و انجام رانندگی، رعایت فاصله طولی بسیار مهم است که می بایست همیشه آن ها را رعایت کنیم تا سلامت جان خود و دیگران حفظ شود.

  معاون آموزش و فرهنگ‌ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران افزود : این فاصله همان فاصله ایست که رانندگان در طول مدت رانندگی می بایست با خودروی جلویی حفظ کنند و اگر یک لحظه از آن غافل شوند، شاید باعث بروز تصادف و وارد شدن خسارت های مالی و جانی شود .

  همه خانی ادامه داد: رانندگان می بایست هنگام رانندگی فاصله طولی خود را با خودروی جلویی رعایت کنند و هرگاه خواستند به خودرویی نزدیک شوند یاد فاصله اجتماعی کرونایی بیفتند و با کم‌کردن سرعت از خودروی جلویی فاصله بگیرند.

  وی گفت: رعایت فاصله بین افراد جامعه و رعایت فاصله بین دو خودرو از مهم ترین فاصله هایی است که می تواند جان افراد را در زندگی و در رانندگی حفظ کند.

  همه خانی افزود: آمارها نشان می دهد حدود 45 درصد از تصادفات در سطح شهر تهران مربوط به بی توجهی به جلو و عدم رعایت فاصله طولی است که این آمار، بالا و نگران کننده است .

  وی در ادامه گفت: از جمله مواردی که می تواند تمرکز راننده را حین رانندگی برهم بزند خوردن و آشامیدن، استعمال دخانیات، صحبت کردن با تلفن همراه و یا حتی نگاه کردن به شبکه های اجتماعی است.

  به گزارش پایگاه خبری پلیس همه خانی از رانندگان خواست: از انجام اموری که موجب عدم تمرکز در رانندگی  و کاهش فاصله  از خودروی جلویی می شود، دوری کنید.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط