برنج

سخنگوی گمرک:

یک هزار و ۱۰۰ خودروی بدون ثبت‌سفارش در گمرک باقی مانده است

عصر خودرو- سخنگوی گمرک گفت: یک هزار و ۱۰۰ خودرو بدون ثبت سفارش در گمرکات کشور باقی مانده است که در صورت عدم دریافت مجوز ترخیص، در اختیار اموال تملیکی قرار خواهند گرفت.

یک هزار و ۱۰۰ خودروی بدون ثبت‌سفارش در گمرک باقی مانده است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، روح اله لطیفی با اشاره به تعیین مهلت سه ماهه از 26 خردادماه برای ترخیص خودرو از گمرک، اظهار داشت: در این مدت هزار و 48 خودرو قابلیت ترخیص داشتند که در مهلت‌های پیشین، تمام فرآیندهای قانونی ترخیص خودرو را پشت سر گذاشته اما در زمان مشخص شده موفق به ترخیص خودرو نشده بودند که در این بازه زمانی اقدام به خروج خودروهای خود از گمرکات کشور کردند.

  سخنگوی گمرک با اشاره به اینکه سه هزار خودرو پرونده قضایی دارند، تصریح کرد: بر اساس مصوبه هیات دولت این افراد در هر زمانی که بتوانند از قوه قضاییه حکم برائت دریافت کنند پس از طی مراحل قانون، مجوز ترخیص خودرو را دریافت خواهند کرد که ظن به قاچاق، عدم تطابق اسناد و توقیف اموال برای دین به دیگری از جمله علت های تشکیل پرونده در قوه قضاییه است.

  وی خاطرنشان کرد: در این مدت حدود 370 خودرو با حکم قضایی ثبت سفارش آنها ابطال شده بود توانستند بعد از طی مراحل قانونی خودروی خود را از گمرک خارج کنند اما تعداد باقی مانده به دلیل مجوز نداشتن ثبت سفارش در گمرکات کشور باقی می ماند.

  به گفته لطیفی، خودروهای باقی مانده در گمرکات کشور به این دلیل که زمان زیادی از ورود آن می گذرد امکان بازگشت به مبدا را ندارند و در صورت تمدید نشدن مهلت تعیین شده برای ترخیص باید در مزایده فروخته شوند یا در اختیار اموال تملیکی قرار بگیرند.

  سال گذشته 12 هزار و 600 دستگاه خودرو وارداتی در گمرکات کشور وجود داشت که حدود هفت هزار دستگاه خودرو تا تیرماه سال گذشته ترخیص و پنج هزار و 108 خودرو باقی مانده بود که دارای اسناد ناقص بودند.

  با توجه به اتمام مهلت ترخیص خودرو در 26 شهریورماه حدود یک هزار و 500 خودرو در مسیر تحویل به اموال تملیکی قرار خواهند گرفت که برخی از آنها مربوط به خودروهایی است که نتوانستند حکم برائت از قوه قضاییه دریافت کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط