اطلس خودروکرمان خودرو

جریمه روزانه دیرکرد بیمه شخص ثالث ۹۹+جدول قیمت

عصر خودرو- یکی از بیمه های اجباری برای خودرو ها بیمه شخص ثالث است که در صورت تمدید نکردن و یا دیر اقدام کردن برای برقراری این نوع بیمه مشمول جریمه روزانه می شود.

جریمه روزانه دیرکرد بیمه شخص ثالث ۹۹+جدول قیمت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از صدا و سیما، بیمه شخص ثالث، بیمه‌ای الزامی برای تمامی وسایل نقلیه است. همه صاحبان خودرو‌ها موظف به خریداری این بیمه هستند. در صورتی که مالک تمدید بیمه شخص ثالث خودرو را حتی برای یک روز به تعویق بیندازد، خودرو توقیف و جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به او تعلق می‌گیرد.

  بیمه نامه‌های شخص ثالث، بصورت کوتاه مدت از 5 روز تا 270 روز صادر می‌شوند. اما به طور معمول یک ساله هستند. صاحبان وسایل نقلیه باید توجه ویژه‌ای به پیامد سهل انگاری در تمدید بیمه شخص ثالث خودروی شان داشته باشند. عدم تمدید به موقع این بیمه نامه ها، علاوه بر جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث، در برخی موارد باعث بروز پیشامد‌های جبران ناپذیر برای فرد شده است.

  جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بعد از اتمام بیمه خودرو محاسبه می‌شود. تردد داشتن و یا نداشتن خودرو پس از منقضی شدن بیمه نامه تفاوتی در محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث ایجاد نمی‌کند. به بیان دیگر در هر صورتی این جریمه می‌بایست پرداخت شود. فقط در صورت توقیف خودرو در پارکینگ راهنمایی و رانندگی و یا سرقت آن، با ارائه مدارک معتبر به شرکت بیمه‌ای می‌توان از پرداخت جریمه دیرکرد بیمه معاف شد.

  مشکلات دیرکرد بیمه شخص ثالث
  عدم تمدید بیمه خودرو در زمان تعیین شده و اتمام آن، علاوه بر جریمه دیرکرد بیمه مشکلات دیگری را نیز برای صاحب خودرو به همراه خواهد داشت. یکی از مشکلات موجود در این زمینه، جریمه شدن خودرو و توقیف آن است. به این معنی که در صورت شناسایی پلیس راهنمایی و رانندگی، انتقال خودر به پارکینگ قطعی است. در این مورد علاوه بر پرداخت جریمه‌ها فرد می‌بایست روال اداری طولانی را نیز طی نماید.

  یکی دیگر از مشکلات عدم تمدید به موقع غیرقابل انتقال بودن خودرو است. به این معنی که تا زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث و پرداخت جریمه درکرد بیمه، صاحب خودرو نمی‌تواند اتومبیل خود را بفروشد و آن را به نام فرد دیگری انتقال دهد. زیرا تعویض پلاک برای خودرو‌های فاقد بیمه نامه شخص ثالث انجام نمی‌شود. این مسئله نیز خود باعث صرف هزینه جداگانه و زمان بیشتری است.

  بزرگترین مشکلی که در دیرکرد بیمه شخص ثالث ممکن است برای صاحب خودرو اتفاق بیفتد، این است که در زمان نداشتن بیمه نامه با خودرو دیگری تصادف نماید و این تصادف منجر به خساراتی شود. در این مواقع هیچ گونه مبلغی بابت خسارت به فرد تعلق نمی‌گیرد. در نتیجه فرد می‌بایست تمامی هزینه‌ها را به طور کامل خود پرداخت کند.
  در مواردی که خودروی بدون بیمه شخص ثالث آسیب دیده باشد و مقصر محسوب نشود. در زمان اقدام برای دریافت غرامت از بیمه مقصر، شرکت بیمه‌ای مقصر حادثه می‌تواند به دلیل بیمه نبودن طرف مقابل از پرداخت خسارت خودداری کند.

  شرایط تعیین هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث
  جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تا مدت یک سال به صورت روزانه محاسبه خواهد شد. فرد می‌بایست در هنگام تمدید بیمه نامه خودرو و صدور بیمه جدید جریمه دیرکرد بیمه را به شرکت بیمه گر پرداخت نماید. این هزینه شامل حق بیمه بدون تخفیف تقسیم بر 365 روز خواهد بود. عدم تمدید یک سال به بالا به صورت ثابت محاسبه خواهد شد.

  عوامل زیادی در مقدار جریمه روزانه خودرو برای جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موثر هستند. نوع خودرو، تعداد سیلندر، ظرفیت بار ماشین و از همه مهم‌تر شرکت بیمه گذار مهم‌ترین عوامل تعیین جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث هستند.

  جریمه دیرکرد برای ماشین‌های سواری در سال 99 بسته به نوع خودرو و شرکت بیمه‌ای روزانه بین 3.800 تا 6.000 هزار تومان می‌باشد. در ادامه جدول جریمه روزانه خودرو‌های سواری در سال را مشاهده کنید:

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۰۰
    • خودرو امروز ۴۹۹
    • خودرو امروز ۴۹۸
    • خودرو امروز ۴۹۷
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو