اطلس خودرو

سرپرست وزارت صمت اعلام کرد:

توانایی تأمین ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس شهری از سوی تولیدکنندگان داخلی در صورت عقد قرارداد

کمیته پیگیری اجرای مفاد طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل

عصر خودرو- سرپرست وزارت صمت، از توانایی تأمین حداقل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری، در قالب طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور از سوی تولیدکنندگان تا پایان سالجاری خبر داد.

توانایی تأمین ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس شهری از سوی تولیدکنندگان داخلی در صورت عقد قرارداد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از شاتا، نشست بررسی تامین اتوبوس‌های طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان وزارتخانه های راه و شهرسازی و کشور، شهرداری و تولیدکنندگان اتوبوس برگزار شد.
  در این جلسه جعفر سرقینی، با تأکید بر تلاش تمامی تولیدکنندگان به منظور اجرای مفاد طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور خبر داد و گفت: در این راستا سازمان شهرداریها باید مشخصات و تعداد اتوبوسهای مورد نیاز خود در سال جاری و آینده را به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نماید تا براساس آمار ارائه شده و با مشارکت تمامی تولیدکنندگان، این طرح عملیاتی گردد.

  سرپرست وزارت صمت بیان کرد: شرکتهای تولیدی، توانایی تأمین 5000 دستگاه اتوبوس در چندماهه باقیمانده از سالجاری را به تفکیک اعلام کرده اند؛ این درحالی است که سالانه باید یکهزار دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل شود تا سن این ناوگان 10 ساله باقی بماند.

  وی افزود: در صورت عقد قرارداد کارخانجات داخلی توان تولید حداقل 5000 دستگاه اتوبوس را در سال دارند.

  سرقینی خواستار مشارکت تمامی شهرداریهای کشور در اجرای این طرح شد و اعلام کرد: کمیتهای برای پیگیری و اجرای مفاد این طرح باید در سازمان برنامه و بودجه تشکیل شود.

  سرپرست وزارت صمت همچنین بر اعلام قیمت، زمان بندی و عقد قراردادهای لازم برای این کار به تفکیک برای شرکت‌های مختلف تأکید کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط