اطلس خودروکرمان خودرو

اولین مسیر ایمن دوچرخه‌سواری در بزرگراه‌های پایتخت راه‌اندازی شد

عصر خودرو- شهردار منطقه ۱۳ تهران از احداث اولین مسیر ویژه دوچرخه سواری در اتوبان‌های تهران خبر داد.

اولین مسیر ایمن دوچرخه‌سواری در بزرگراه‌های پایتخت راه‌اندازی شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه 13 تهران درباره راه‌اندازی مسیر دوچرخه در بزرگراه‌های شرق پایتخت اظهارداشت: در راستای سیاست‌های مدیریت شهری در خصوص ایجاد زیرساخت‌های لازم برای استفاده حداکثری شهروندان از حمل و نقل پاک همچنین لزوم تامین ایمنی تردد دوچرخه سواران و عابران پیاده، عملیات احداث مسیر دوچرخه سواری در منطقه اجرا شد.

  وی افزود: فرهنگ سازی و جایگزینی حمل و نقل پاک به جای خودرو و ارتقاء سطح سلامت جامعه و شهروندان به خصوص در شرایط کنونی مبارزه با ویروس کرونا از اهم اهداف اجرای این طرح به شمار می‌رود.

  رحمان زاده با اشاره به جزئیات این اقدام اظهارداشت: عملیات احداث مسیرهای ویژه دوچرخه سواری با کارشناسی و مطالعات متعدد در این زمینه برای در نظر گرفتن ایمن‌ترین مسیر برای دوچرخه سواران در نظر گرفته می‌شود.

  وی با بیان اینکه مسیر دوچرخه سواری واقع در اتوبان شهید دوران و قسمتی از بزرگراه شهید یاسینی در حال اجراست که طول این مسیر حدود 7000متر طول و عرض این مسیر 120 تا 150 سانتی متر است، تصریح کرد :این مسیر از میدان شهید کلاهدوز آغاز و تا در شرقی مترو شهید کلاهدوز ادامه دارد که به‌وسیله علایم جداکننده فیزیکی و نوشتاری طراحی و جانمایی شده است.

  شهردار منطقه 13 تهران بازدید و بررسی روزانه مسیرهای دوچرخه سواری و حذف هر گونه زواید در این مسیرها را  از اولویت‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک برشمرد و گفت: با تکمیل این عملیات و استفاده بیشتر از دوچرخه به جای خودروهای شخصی، شهری سالم و با آلودگی کمتر را شاهد خواهیم بود.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط