اطلس خودرو

فیس لیفت خودور یا بروزرسانی چیست؟

عصر خودرو- هنگام صحبت کردن در مورد اتومبیل اصطلاحات کاربردی زیادی به کار برده می شود که یکی از آنها facelift است.

فیس لیفت خودور یا بروزرسانی چیست؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، هنگام صحبت کردن در مورد اتومبیل اصطلاحات کاربردی زیادی به کار برده می شود که یکی از آنها فیس لیفت است. فیس لیفت اصطلاحی است که به منظور حفظ جذابیت خودرو و در راستای ارتقاء طراحی داخلی و فنی به یک ماشین به کار گرفته می شود.

  فِیس‌لیفت در صنعت خودروسازی، در اصل به بازنگری و تغییر چهرهٔ یک مدل خودرو گفته می شود که در این روش خودروساز قصد رفع ایرادات خودرو را دارد. این تغییرات می‌تواند بسیار کوچک و جزئی یا بسیار بزرگ و کلی باشد.

  این روز‌ها، تولیدکنندگان خودرو ترجیح می‌دهند به جای تولید خودروی جدید، تغییراتی جدید را در خودروهای قبلی ایجاد کنند.

  اصولا فیس لیفت با تغییرات زیبایی شناسی در خودرو صورت می گیرد به عنوان مثال، تغییراتی در نمای داخلی (مشبک، چراغ‌های جلو)، چراغ‌های روشنایی، ضربه گیر‌ها، پنل ابزار و کنسول میانی و انواع مختلفی از لوازم جانبی بدنه یا داخلی ایجاد می کنند. در این زمان تغییرات مکانیکی هم ممکن است همزمان با جابجایی صورت گیرد (مانند تغییر در موتوریا سیستم تعلیق یا گیربکس).

  facelift  ممکن است شامل تغییر در نام وسیله نقلیه هم رخ دهد. برای مثال  فورد در سال 2008 مدل Five Hundred را به فورد Taurus تغییر نام داد. همچنین شکل و نام تجاری خودروهای Citroën DS3، DS4 و DS5 را تغییر دادند که بر اساس آن این مدل‌ها به جای Citroën به DS تغییر کردند.

  facelift اتومبیل همچنین به عنوان تازه سازی نسل ​، تغییر مدل جزئی یا به روزرسانی جزئی مدل  شناخته می‌شود که شامل تغییراتی در طراحی ظاهر یک ماشین، کامیون یا اتوبوس در طول عمر تولید آن است.  فیس لیفت به خودروساز این امکان را می‌دهد تا یک مدل خودرو را بدون طراحی مجدد، تولید کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط