اطلس خودروکار کلیک

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور:

اعطای سهمیه سوخت و طرح ترافیک به معلولانی که پلاک ویژه ندارند

عصر خودرو- نفریه گفت: حذف طرح ترافیک و سهمیه بنزین برای پلاک ویژه افراد دارای معلولیت در دستور کار نیست.

اعطای سهمیه سوخت و طرح ترافیک به معلولانی که پلاک ویژه ندارند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد نفریه معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور درباره  سهمیه پلاک ویژه افراد دارای معلولیت، اظهار کرد: پلاک ویژه برای افراد دارای معلولیت حرکتی و خانواده معلولان ذهنی صادر می‌شود و بر روی پلاک ویژه سهمیه سوخت و ورود به طرح ترافیک وجود دارد.

  وی افزود: اما پلاک ویژه به نابینایان و ناشنوایان و برخی از افراد دارای معلولیت صادر نمی‌شود و اعطای سهمیه طرح ترافیک وظیفه شهرداری است به همین دلیل با شهرداری مذاکراتی داشتیم تا به معلولان نابینا و ناشنوا و برخی از معلولانی که پلاک ویژه به آنها تعلق نمی‌گیرد، طرح ترافیک داده شود. باتوجه به اینکه افراد ناشنوا و نابینا قدرت حرکت دارند و نیازی به پلاک ویژه به منظور پارک مخصوص افراد دارای معلولیت ندارند پس پلاک ویژه را برای دریافت سهمیه طرح ترافیک می‌خواهند و پلیس راهور برای این دسته از معلولان پلاک ویژه صادر نمی‌کند.

  معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: طی مذاکراتی که با شهرداری داشتیم، خواستار این بودیم که باتوجه به اینکه پلیس راهور پلاک ویژه برای افراد نابینا و ناشنوا و برخی از افراد دارای معلولیت، صادر نمی‌کند از شهرداری برای این دسته از افراد دارای معلولیت سهمیه ورود به طرح ترافیک دریافت کنیم.

  نفریه با اشاره به اینکه فرد دارای معلولیتی که پلاک ویژه معلولان را دارد از سهمیه سوخت و سهمیه ورود به طرح ترافیک برخوردار است، بیان کرد: برای ناشنوایان و نابینایان و افراد دارای معلولیتی که پلاک ویژه به آنها تعلق نمی‌گیرد، تصمیم گرفتیم سهمیه سوخت و طرح ترافیک را جدا کنیم و بدون داشتن پلاک ویژه این خدمت را به آن‌ها ارائه دهیم.

  وی تصریح کرد: حالا با توجه به اینکه نابینایان و ناشنوایان پلاک ویژه ندارند، اما سهمیه سوخت و ورود به طرح ترافیک را احتیاج دارند، یک بسته حمایتی تردد افراد دارای معلولیت را طراحی کردیم تا برای فرد دارای معلولیتی که پلاک ویژه دریافت نکرده است این بسته کمک کننده باشد و سهمیه سوخت و سهمیه ورود به طرح ترافیک را دریافت کند.

  نفریه با تاکید بر اینکه با شهرداری مذاکره کردیم تا طرح ترافیک بیشتری را به ما بدهد، اضافه کرد: با دریافت سهمیه بیشتر طرح ترافیک، به افراد نابینا و ناشنوای و معلولانیکه پلاک ویژه ندارند این سهمیه را می‌دهیم. همچنین در این بسته حمایتی تردد پیش بینی کردیم که مابه‌التفاوت هزینه سهمیه سوخت را برای معلولانی که پلاک ویژه ندارند در نظر بگیریم و بودجه‌ای برای آن پیش بینی کنیم. البته این بسته درحال طراحی است و هنوز نهایی نشده است.

  معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور افزود: این بسته حمایتی تردد برای سهولت در رفت و آمد افراد دارای معلولیت است چراکه تردد معلولان یک رکن مهم برای حضور فعال افراد دارای معلولیت در سطح جامعه است. اصلا حذف طرح ترافیک و سهمیه بنزین برای پلاک ویژه افراد دارای معلولیت در دستور کار قرار ندارد و بحث اصلی اضافه کردن خدمت به افراد داری معلولیتی است که پلاک به آنها تعلق نمی گیرد و قصد داریم برای این گروه از افراد دارای معلولیت که پلیس راهور برای آن‌ها پلاک ویژه صادر نمی‌کند بسته حمایتی تردد را راه اندازی کنیم تا این گروه از معلولان سهمیه سوخت و طرح ترافیک دریافت کنیم.

  وی خاطرنشان کرد: نسبت به سال گذشته سهمیه ورود به طرح ترافیک برای افراد دارای معلولیت یک دوم افزایش یافته است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۴
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    • خودرو امروز ۵۰۹
    • خودرو امروز ۵۰۸
    • خودرو امروز ۵۰۷
    • خودرو امروز ۵۰۶
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو