اطلس خودروکرمان خودرو

تامین مواد اولیه تایر با ارز نیمایی

چند نماینده فروش لاستیک در تهران است؟

عصر خودرو- رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک، روغن و پنچرگیران تهران، از وجود ۳۰۰ نفر نماینده فروش لاستیک در تهران خبر داد.

چند نماینده فروش لاستیک در تهران است؟
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از صداوسیما، داوود سعادتی نژاد در ارتباط با رسانه ملی افزود: این نماینده‌ها کسانی هستند که از کارخانه ها، لاستیک برای عرضه دریافت می‌کنند.

  وی با اشاره به اینکه 300 نفر نماینده همه خرده فروش هستند، گفت: قبلا وضعیت خرده فروش و عمده فروش مشخص بود و لاستیک با احتساب 12 درصد سود به دست مشتری می‌رسید.
  رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک، روغن و پنچرگیران تهران افزود: متاسفانه اکنون عمده فروش خود به خرده فروش تبدیل شده است.
  وی همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا قیمت تمام شده لاستیک از درب کارخانه تا رسیدن به دست مصرف کننده نهایی بین 100 تا 150 هزار تومان اختلاف دارد، گفت: این اختلاف قیمتی در گذشته بین 50 تا 60 هزار تومان بوده است.
  سعادتی نژاد اضافه کرد: برای واردات مواد اولیه تولید لاستیک دیگر ارز 4200 تومانی تعلق نمی‌گیرد بلکه این مواد با ارز نیمایی وارد کشور می‌شود.
  وی تصریح کرد: قیمت لاستیک پس از تبدیل ارز دولتی به نیمایی در کارخانه‌ها 55 درصد افزایش یافته است.
  رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک، روغن و پنچرگیران تهران گفت: بطورکلی این اختلاف قیمت بیشتر به سبب تبدیل ارز دولتی مواد اولیه به نیمایی، ایجاد نابسامانی در بازار و عدم توزیع لاستیک در بازار است.
  وی در ادامه افزود: اکنون سه سایز لاستیک خودرو (13،14و15) در بازار مشتری بیشتری دارد و بقیه لاستیک‌ها به سبب نداشتن مشتری روانه انبار‌ها می‌شوند.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط