برنج

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو :

رشد ۳۷ درصدی تولید درایران خودرو

صاحبان خودرو‌های دپو شده مشخص است

عصر خودرو- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد : ۷۳ هزار خودروی مانده در توقفگاه (پارکینگ) در انتظار قطعات با فناوری پیشرفته است و صاحبان این خودرو‌ها مشخص هستند.

رشد ۳۷ درصدی تولید درایران خودرو
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، فرشاد مقیمی با اشاره به اینکه این خودرو‌ها احتکار نشده است افزود: از ابتدای سال تاکنون 186 هزار دستگاه در شرکت ایران خودرو تولید شده که این رقم در سال گذشته 136 هزار دستگاه خودرو بوده است بنابراین امسال 50 هزار دستگاه معادل 37 درصد خودرو بیشتر در این شرکت تولید شده است.
  وی با بیان اینکه به دلیل بروز مشکل در واردات قطعات، 73 هزار خودرو در توقفگاه‌ها مانده است گفت: پس از هماهنگی‌های انجام شده با وزارت صمت، گمرکات و بانک مرکزی مشکل برطرف و به زودی قطعات ترخیص می‌شود و پس از تکمیل ، این خودرو ها  به صاحبانشان تحویل داده می‌شود.
  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه این خودرو‌ها با قیمت‌های تعیین شده به مشتریان تحویل می‌شود و با گذشت زمان قیمت آن‌ها افزایش نخواهد یافت ادامه داد: در هفته آینده تعطیلات تابستانی این خودروساز شروع می‌شود که با برنامه ریزی‌های انجام شده قطعات وارداتی برروی خودرو‌ها نصب و تحویل مشتریان  می شود.
  مقیمی با بیان اینکه با برنامه ریزی انجام شده، 35 هزار خودرو مانده در توقفگاه‌ها تکمیل خواهد شد افزود: کاهش تولید یک تصمیم یک شبه است، اما برنامه افزایش تولید بسیار زمان بر خواهد بود تا شبکه تامین خود را با آن تطبیق دهد و به دلیل تعهدی که ما به مردم و وزارت صمت دادیم میزان تولید را کاهش نخواهیم داد حتی اگر تولید ناقص باشد.
  وی در خصوص دست آورد میز‌های ساخت داخل گفت: با راه اندازی این میز‌هاو بومی سازی قطعات  تاکنون 137 میلیون یورو کاهش ارزبری صورت گرفته است .
  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد :  با برگزاری  چهار میزدیگر خودکفایی قطعات  تاپایان سال جاری پیش بینی می‌شود که 162 میلیون یورو کاهش ارزبری به دنبال خواهد داشت .
  مقیمی درخصوص پیشرفت فیزیکی میز های خودکفایی قطعات  افزود: در میز اول 79 درصد، میز دوم 68 درصد، میز سوم 47 درصد و میز چهارم نیز 35 درصد تا امروز پیشرفت داشته است.
  وی با اشاره به اینکه هر قطعه‌ای که در داخل کشور تولید می‌شود بلافاصله جلوی واردات آن گرفته خواهد شد افزود: درحال حاضر برخی قطعات هستند که واردات آن‌ها انجام شده است، اما به دلیل داخلی سازی آن، نمونه داخلی آن قطعه برروی خودرو نصب می‌شود که این رویه به دلیل قوی شدن تولیدکننده داخلی است.
  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو  ادامه داد: درحال حاضر هر خودرو 2 هزار دلار بطور متوسط ارزبری دارد که هم اکنون دنا پلاس به دلیل جدید بودن بیشتر ارز بری و 206 و 405 slx کمترین ارزبری را دارد.
  مقیمی گفت: اگر 260 میلیون یورو به همراه 1439 میلیارد تومان سرمایه گذاری در تامین قطعات انجام شود در هر خودرو 500 دلار کاهش ارزبری معادل 512 میلیون دلار در کل تولیدات، انجام می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط