برنج

معاون امور صنایع وزارت صمت مطرح کرد؛

روند مطلوب تولید خودرو و انجام تعهدات معوق

عصر خودرو- صادقی نیارکی گفت: وضعیت تولید خودرو و انجام تعهدات معوق مطلوب است و صنعت خودرو بیش از ۲۰ درصد رشد تولید داشته است.

روند مطلوب تولید خودرو و انجام تعهدات معوق
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت در مراسم رونمایی رسمی از محصول جدید سایپا، آغاز تولید انبوه 2 محصول فیس لیفت و آیین خروج پراید از خط تولید، گفت: اولین صنعتی که در تحریم های جدید، مورد تحریم قرار گرفت صنعت خودرو بود که با بیش از 35 رشته صنعتی ارتباط مستقیم دارد.

  او بیان کرد: مفتخرم این گزارش را بدهم که وضعیت تولید و عمل به تعهدات معوق به خوبی پیش می‌رود. تا 15 مرداد تولید خودرو 15 درصد مثبت است و بیش از 20 درصد رشد تولید داشته ایم.

  صادقی نیارکی ادامه داد: 201 هزار دستگاه از ابتدای سال تاکنون تحویل داده ایم. خودرو‌های کف به 120 دستگاه رسیده است و تمام این ارقام نسبت به سال گذشته رشد داشته است که این نشان از اجرای جهش تولید دارد. 

  معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: خوشحالیم که وزیری از خود وزارت خانه انتخاب شده است و تشکر از ریاست جمهور داریم و این نشان از اطمینان به این وزارت خانه دارد. محور جهش تولید، توسعه و تعمیق ساخت داخل است و در این راستا میزان ارزبری کاهش یافته است.

  این مقام مسئول ادامه داد: به شدت دنبال کاهش وابستگی به واردات و تعمیق ساخت داخل هستیم. بحث مدیریت واردات و توسعه صادرات را دنبال می کنیم.

  او گفت: محور بعدی ما توسعه صادرات است. استان آذربایجان شرقی 3 میلیارد و 200 میلیون صادرات داشته و امسال برنامه صادرات 4 میلیارد دلاری را دارد.

  صادقی نیارکی تشریح کرد: 2 شرکت خودروسازی امسال هر 2 پلتفرم جدید عرضه می کنند و هر کدام با محصول جدید است و امکان تولید آنها در کشور وجود دارد. این 2 خودروساز برای بهبود مستمر تلاش می کنند و در تلاش برای توسعه صادرات هستند.برنامه در وزارت خانه صمت بحث تولید خودروهایی است که 50 درصد امکان ساخت داخل آن ها وجود دارد.

  معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: در تلاش هستیم تنوع محصولات را افزایش دهیم. بحث پلتفرم بومی را نیز داریم و‌ محدودیت ها را در کشور تبدیل به فرصت خواهیم کرد. حمایت از منطقی سازی قیمت خودرو موجب می شود جامعه خودروسازی امید به ساخت داشته باشد.

  برچسب ها
  کرمان موتور