اطلس خودروکار کلیک

احتمال کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق تهران

عصر خودرو- براساس پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در نخستین ساعات امروز با حاکمیت شرایط جوی مساعد طی ساعات گذشته و وزش باد مؤثر، شاهد برقراری شرایط قابل‌قبول در بیشتر مناطق شهر تهران خواهیم بود.

احتمال کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق تهران
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در نخستین ساعات امروز (16 مرداد) با حاکمیت شرایط جوی مساعد طی ساعات گذشته و وزش باد مؤثر شاهد برقراری شرایط قابل‌قبول در بیشتر مناطق شهر تهران خواهیم بود. در طی روز شرایط لازم جهت تشکیل آلاینده ازن فراهم شده و احتمال می‌رود شاهد افزایش غلظت این آلاینده طی ساعات بعدازظهر باشیم و به‌تبع آن، کیفیت هوا در برخی مناطق کاهش خواهد یافت.

  همچنین پیش‌بینی می‌شود در ساعات پایانی پنج‌شنبه، افزایش تندی باد سبب پراکندگی آلاینده‌ها شده و درنتیجه در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار گیرد.

  با کاهش تندی باد تا صبح روز جمعه (17 مرداد 99) تا حدودی بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده خواهد شد. در طی روز نیز تجمع آلاینده‌ها ناشی از عدم وزش باد همراه با افزایش غلظت آلاینده ازن سبب خواهد شد کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد کاهش پیدا کند.

  انتظار می‌رود در اواخر وقت جمعه با افزایش تندی باد، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها تا حدودی فراهم شده و شاهد بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق باشیم.

  به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 77 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار  داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 76 است و هوا نیز در محدوده قابل قبول قرار دارد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط