برنج

شرکت خودروسازی رنو فرانسه ۷.۳ میلیارد یورو در ۶ ماه ضرر کرد

عصر خودرو- ضرر و زیان خالص شرکت رنو در نیمه نخست ۲۰۲۰ به ۷.۳ میلیارد یورو (۸.۶ میلیارد دلار) رسیده است، این شرکت در همین زمان در سال گذشته میلادی ۹۷۰ میلیون یورو سود کرده بود.

شرکت خودروسازی رنو فرانسه ۷.۳ میلیارد یورو در ۶ ماه ضرر کرد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، نتایج وحشتناک خودروسازی رنو بر چالشهایی که لوکا دی میو، مدیرعامل این شرکت از زمان روی کار آمدن با آن مواجه بوده تاکید می کند. این شرکت قبل از روی کار آمدن وی، از اقدامات اشتباه استراتژیکی و برکناری کارلوس غصن مدیرعامل قبلی به خاطر جرائم مالی آسیب جدی دیده بود.

  ضرر و زیان خالص شرکت رنو در نیمه نخست 2020 به 7.3 میلیارد یورو (8.6 میلیارد دلار) رسیده است، این شرکت در همین زمان در سال گذشته میلادی 970 میلیون یورو سود کرده بود.

  بیش از نیمی از این ضرر و زیان مربوط می شود به سهام 43 درصدی شرکت رنو در شرکت نیسان ژاپن. شرکت نیسان هم در همین هفته اعلام کرد ضربه سختی از همه گیری ویروس کرونا خورده است.

  درآمد شرکت رنو به خاطر کاهش تقاضا برای تمام مدل های آن در تمام بازارها، 34 درصد کاهش یافته و به 18.4 میلیارد یورو رسیده است.

  این شرکت هشدار داده احتمالا مجبور می‌شود چهار کارخانه تولیدی خود را در فرانسه تعطیل و 15 هزار نفر را در سراسر جهان اخراج کند. شرکت رنو ماه گذشته پنج میلیارد یورو وام اضطراری دولتی دریافت کرد.

  دولت فرانسه که مالک 15 درصد از شرکت رنو است، قول داده 8 میلیارد یورو برای احیای صنعت خودروسازی فرانسه پرداخت کند و آن را تبدیل به برترین سازنده خودروهای برقی در جهان ساز د. این کمک مالی شامل یارانه برای خرید خودروی جدید هم می شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور