برنج

۹ ماه سقف ذخیره

۵۴۰ لیتر؛ میزان ذخیره بنزین در کارت سوخت خودرو‌های شخصی

عصر خودرو- مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی: برای خودرو‌های سواری ۵۴۰ لیتر و برای موتورسیکلت ۲۲۵ لیتر در کارت‌های سوخت ذخیره می‌شود.

۵۴۰ لیتر؛ میزان ذخیره بنزین در کارت سوخت خودرو‌های شخصی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از صداوسیما، کرامت ویس کرمی با اعلام این مطلب افزود: از ابتدای سهمیه بندی بنزین سقف ذخیره بنزین در کارت‌های هوشمند سوخت خودرو‌های شخصی 6 ماه تعریف شده بود، اما در ابتدای سال باتوجه به شرایط خاص ناشی از کرونا سه ماه به این مدت اضافه شد و سقف ذخیره بنزین در کارت سوخت خودرو‌های شخصی به 9 ماه افزایش یافت.

  وی با بیان اینکه پایان تیرماه, 9 ماه از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین می‌گذرد، گفت: بنابراین اگر خودرویی از ابتدای آبان ماه 98 تا پایان تیرماه 99 , از سهمیه بنزین خود هیچ استفاده‌ای نکرده باشد 540 لیتر برای سواری یعنی 9 سهمیه 60 لیتری و 225 لیتر برای موتورسیکلت‌ها یعنی 9 سهمیه 25 لیتری در کارت سوخت آن‌ها ذخیره شده است.
  مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه امکان ذخیره سازی بیشتر از میزان اعلام شده در کارت‌های سوخت وجود ندارد، افزود: بنابراین اگر مالک خودرویی از سهمیه سوخت خود هیچ استفاده‌ای نکرده باشد طبیعتا دیگر عددی به سهمیه او اضافه نمی‌شود یعنی به عبارت دیگر سهمیه ماه جدید به او تعلق نمی‌گیرد.

   ویس کرمی با تاکید بر اینکه تعداد خودرو‌هایی که این وضعیت را دارند کمتر از یک درصد است، گفت: حدود 200 هزار دستگاه خودرو در کشور وجود دارد که یا از سهمیه خود هیچ استفاده‌ای نکرده اند یا رقمی کمتر از 60 لیتر مصرف کرده اند بنابراین به این خودرو‌ها به همان میزان سوختی که مصرف کرده اند که بین 10 تا 60 لیتر هست سهمیه ماه جدید پرداخت می‌شود.

  وی همچنین با تاکید بر اینکه سقف ذخیره بنزین در کارت سوخت هوشمند 540 لیتر است و این سهمیه بدون هیچ سقف زمانی همچنان در کارت‌های هوشمند سوخت ذخیره سازی خواهد شد، افزود: این شایعاتی که مطرح می‌شود مبنی بر اینکه قرار است در پایان تیرماه کل سهمیه سوخت کارت‌های هوشمند بسوزد واقعیت ندارد و تا زمانی که طرح سهمیه بندی بنزین اجرا می‌شود مالکان خودرو‌های سواری می‌توانند تا سقف 540 لیتر و مالکان موتورسیکلت‌ها تا سقف 225 لیتر سوخت ذخیره شده خود را حفظ کنند.

   ویس کرمی تصریح کرد: از ابتدای مردادماه در صورت استفاده نکردن از سهمیه ذخیره شده در کارت سوخت و پرشدن سقف 540 لیتر، اگرچه امکان واریز سهمیه ماه جدید برای این مالکان وجود ندارد، اما ذخیره بنزین آن‌ها محفوظ خواهد ماند.

  مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه مردم به شایعات توجه نکنند و در این زمینه به اخبار موثق منتشرشده از طرف شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی توجه داشته باشند، گفت: تا زمانی که طرح سهمیه بندی بنزین اجرا می‌شود ذخیره کارت‌های سوخت ساری و جاری است و اگر زمانی تصمیمی مبنی بر تغییر میزان ذخیره کارت‌های سوخت گرفته شود قطعا با اطلاع رسانی قبلی خواهد بود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط