آرین موتور

رئیس شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد:

لزوم انتشار اوراق مشارکت ۱۰۰۰ میلیاردی حمل و نقل پایتخت

عصر خودرو- رئیس شورای شهر تهران گفت: در صورت تعلل و تأخیر سیستم بانکی یکهزار میلیارد تومان اوراق مشارکت اتوبوس و متروی تهران تا پایان تیر می سوزد.

لزوم انتشار اوراق مشارکت ۱۰۰۰ میلیاردی حمل و نقل پایتخت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، محسن هاشمی، با بیان این مطلب که در شرایط سخت کرونایی که اعتبارات عادی بودجه تحقق نمی پذیرد تخصیص اعتبار برای فعالیت مترو و اتوبوس حیاتی است، گفت: نمی شود انتظار داشت که ظرفیت مترو و اتوبوس برای حفظ فاصله اجتماعی افزایش یابد؛ اما اعتبارات آن را تخصیص نداد. این یکهزار میلیارد تومان اوراق مشارکت مربوط به سال 1398 است که تا آخر تیرماه فرصت انتشار دارد.

  وی ادامه داد: شهروندان تهرانی از رئیس بانک مرکزی انتظار دارند مشکلات بروکراسی و اداری را با استفاده از اختیاراتش حل کند و دستور انتشار فوری اوراق را در فرصت کوتاه باقی مانده  به بانک رفاه بدهد.

  بر اساس گزارش سایت شهر، مهلت انتشار اوراق مشارکت سال 1398 که معادل یکهزار میلیارد تومان برای مترو و 500 میلیارد تومان برای خرید اتوبوس مصوب شده بود، در پایان سال گذشته برای چهار ماه دیگر تمدید شد تا شهرداری بتواند از این فرصت استفاده کند.

  از  اوراق مشارکت مصوب سال 1397 نیز شهرداری تهران تنها توانست 1300 میلیارد تومان را منتشر کند و بفروشد که خریدار 910 میلیارد تومان از آن که بانک آینده بود، نیمی از این مبلغ را هفته گذشته به حساب شهرداری واگذار کرد و نیمی دیگر (455 میلیارد تومان)  همچنان به حساب شهرداری واریز نشده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط