اطلس خودروکار کلیک

دردسر جدید تسلا درباره گزارش بیش از ۱۳۰ مورد ابتلا به کرونا

عصر خودرو- پس از گزارش ابتلای بیش از ۱۳۰ کارمند تسلا به کووید ۱۹، این شرکت سعی دارد کارمندانش را متقاعد کند کووید۱۹ در تاسیسات این شرکت در سراسر جهان منتشر نشده است.

دردسر جدید تسلا درباره گزارش بیش از ۱۳۰ مورد ابتلا به کرونا
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، تسلا سعی دارد 55 هزار کارمند خود را متقاعد کند ویروس کرونا در تاسیسات این شرکت در سراسر جهان منتشر نشده است. این در حالی است که طبق گزارشی جدید در وب سایت تسلا بیش از 130 کارمند یا پیمانکار این خودروساز برقی به کووید19 مبتلا شده اند.

  تسلا روز چهارشنبه با ارسال ایمیلی به کارمندانش ادعا کرد از ماه ژانویه تاکنون کمتر از 10 فرد مبتلا به کووید 19 به انتقال ویروس به محل کار منجر شده اند.

  اما در همین ایمیل گزارش هایی تایید شد که طبق آنها تسلا مشغول بررسی بیش از 130 مورد ابتلا به ویروس کرونا میان کارمندانش است. این موارد شامل پیمانکارانی نیز می شود که خارج از تاسیسات این شرکت فعالیت می کنند.

  به نوشته «لوری شلبی» نائب رییس بخش محیط زیست، ایمنی و بهداشت تسلا،  کمتر از 0.25 درصد کارمندان این شرکت در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند. به عبارت دیگر این رقم نشان می دهد بیش از 137 کارمند این شرکت به کووید19 مبتلا شده اند.

  ایمیل ارسال به کارمندان تسلا در حقیقت واکنش به گزارش وب سایت «الکترک»(Electreck.co) است که ادعا کرده تست تشخیص کووید19 بیش از 130 کارمند یا پیمانکار تسلا مثبت بوده و همچنین صدها تن از کارمندان نیز منتظر نتایج آزمایش خود هستند.

  این وب سایت ادعا می کند گزارش مذکور با توجه به اطلاعات داخلی تسلا نوشته شده است.

  شلبی نیز در ایمیل خود اشاره کرده اطلاعات مذکور هنوز تایید نشده بوده و شامل کارمندانی در سراسر جهان بود که احتمالا به کووید19 مبتلا شده اما هرگز وارد تاسیسات نشده اند یا هنگامیکه کارخانه ها تعطیل بوده، در خانه به ویروس مبتلا شده اند.

  او در این باره می افزاید: تقریبا تمام موارد ابتلا به کرونا در محل کار اتفاق نیفتاده است. بیشتر موارد ابتلا مربوط به افرادی بوده که با فرد مبتلا به کرونا هم خانه یا همسفر بوده اند. این عده پس از بهبود از بیماری در محل کار خود حاضر شده اند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    • خودرو امروز ۵۰۹
    • خودرو امروز ۵۰۸
    • خودرو امروز ۵۰۷
    • خودرو امروز ۵۰۶
    • خودرو امروز ۵۰۵
    آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
    آرشیو