اطلس خودرو

مرگ ۶۰۰ تن در تصادفات سال گذشته در تهران

عصر خودرو- معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که کاهش تصادفات فوتی مهمترین دغدغه مدیریت شهری در حوزه ترافیک است.

مرگ ۶۰۰ تن در تصادفات سال گذشته در تهران
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاهه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، سید مناف هاشمی در دهمین نشست مشترک پلیس راهور و معاونت حمل و نقل و ترافیک که به میزبانی پلیس راهور تهران برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات سردار " محمدرضا مهماندار" ، انتصاب "سردار حمیدی " به عنوان رئیس پلیس راهور تهران بر نقش تاثیر گذار تعاملات بیشتر این معاونت با پلیس راهور در انجام اقدامات ترافیکی در شهر تاکید کرد.

  وی گفت: کاهش تصادفات و فرهنگ سازی استفاده از حمل و نقل پاک ، دو محور اصلی مشترک حائز اهمیت در مدیریت ترافیک شهر است.

  وی با تاکید بر اهمیت فرهنگسازی و مهندسی ترافیک در کاهش تصادفات تصریح کرد: متاسفانه در سال گذشته 600 نفر جان خود را از دست دادند از اینرو در سال 99 کاهش تصادف مهمترین دغدغه معاونت حمل و نقل و ترافیک بوده و باید تعداد تلفات به کمتر از 500 نفر برسد.

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه حمل و نقل پاک در کلانشهر تهران بر ارتقا فرهنگ استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله پاک و ایمن در سطح تهران تاکید کرد و از سردار حمیدی درخواست کرد این دو مورد در دستور کار تمام جلسات بوده و از موضوعات الویت دار این 2 مجموعه باشد.

  مناف هاشمی در پایان بر نقش تاثیر گذار جلسات کارشناسی تاکید کرد و گفت: تعامل این دو مجموعه می تواند به عنوان الگویی در کشور مطرح شود چرا که معتقدم با برطرف کردن کوچکترین اختلافات میتوانیم در حوزه خدمت رسانی به مردم عزیز تهران خادمین خوبی باشیم.

  در ادامه رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ضمن ابراز خرسند از برگزاری این نشست، بیان کرد: معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران همواره کنار مجموعه راهور تهران بوده و بیشترین تعاملات را داشته است.سردار حمیدی همچنین گفت: تجهیز سامانه های نظارتی در حوزه های مختلف در ارتقای انضباط ترافیکی و کاهش مشکلات بسیار مهم است و در این نشست به این موارد رسیدگی کامل شد و در دستور کار کمیته های مربوطه قرار گرفت.

  براساس گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، در این نشست درخواست های مشترک معاونت حمل و نقل و ترافیک و پلیس راهور تهران بزرگ به منظور تسهیل مشکلات و موضوعات ترافیکی شهر تهران مطرح و ١٣ پیشنهاد در این خصوص بررسی شد که با تعاملات مدیران و کارشناسان در دستور کار و رسیدگی قرار گیرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط