برنج

خط تولید هوشمند کارخانه BMW را ببینید + فیلم

عصر خودرو-BMW i۸ یکی از خودرو‌های هیبریدی است که از یک سیلندر ۱.۵ لیتری توربوشارژ با یک باتری ۱۱.۶ کیلووات ساعت و دو موتور الکتریکی استفاده می‌کند.

خط تولید هوشمند کارخانه BMW را ببینید + فیلم
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵:۰۰
  • خط تولید هوشمند کارخانه BMW را ببینید + فیلم
  • خط تولید هوشمند کارخانه BMW را ببینید + فیلم

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تولید BMW i8 پس از شش سال به پایان رسید و در طی آن 20 هزار و 500 واحد ماشین اسپرت الکتریکی ساخته شد. مثال نهایی، یک Roadster i8 در Portimao Blue است که به مشتری در آلمان ارسال شده بود، به پایان رسید، هفته گذشته از خط مونتاژ در کارخانه لایپزیگ عبور کرد و به همین ترتیب جشن گرفت.

BMW i8 همان چیزی است که قبلاً خودروی هیبریدی نامیده می‌شد، اگرچه اخیراً برخی از تولیدکنندگان این خودرو‌ها را با عنوان اتومبیل‌های شارژ الکتریکی و یا هیبریدی خود شارژ هیبریدی خوانده اند.

BMW یک پیشرانه منفرد در i8 را ارائه می‌دهد. این موتور از یک  سیلندر 1.5 لیتری توربوشارژ با یک باتری 11.6 کیلووات ساعت و دو موتور الکتریکی جفت می‌کند. سه گانه منابع نیرو برای کل 369 اسب بخار ترکیب شده است، قادر به رانندگی هر چهار چرخ است.

در هندوستان، جایی که BMW اتومبیل‌های دیزلی می‌فروشد، می‌توانید 325d را نیز در جاده مشاهده کنید. بعضاً دو حرف بعد از عدد ظاهر می‌شود، مانند 325Ci و 325Xi. حرف اول یک نوع خاص را نشان می‌دهد، همانطور که در مورد دو درب 325Ci کوپه یا موتور تمام چرخ 325Xi وجود دارد.

BMW

هنگامی که باتری را در این خودرو را شارژ کردید، می توانید رانندگی کنید؛ از مزایای این خودرو سوخت مناسب و استفاده کم از شارژ است به همین دلیل اغلب از استفاده کنندگان  i8 را می‌شنویم که می‌گویند که هرگز آن را شارژ نمی‌کنند، باید از حالت SPORT زیادی استفاده کنند تا باتری را شارژ نگه داشته و یا در غیر این صورت فقط با استفاده از موتور احتراق 1.5 در حال رانندگی هستند، که کمی عجیب به نظر می‌رسد.

خط تولید2020  BMW i8 در کارخانه مونتاژ BMW را فیلم آورده شده است. چگونگی ساخت این ماشین الکتریکی و چگونه می‌توان ماشین هیبریدی ساخت را در فیلم زیر مشاهده کنید.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط