اطلس خودرو

افزایش جریمه آلودگی صوتی به ۳۰۰ هزار تومان

عصر خودرو- رئیس پلیس راهور لرستان گفت: براساس ماده ۲۹ قانون هوای پاک ایجاد هرگونه آلودگی صوتی برای بار اول جریمه نقدی معادل یک میلیون ریال ، درصورت تکرار بار دوم به ۲ برابر جریمه مذکور و در صورت تکرار بیش از ۲ بار پرداخت جریمه نقدی معادل ۳ میلیون ریال برای راننده متخلف به همراه دارد.

افزایش جریمه آلودگی صوتی به ۳۰۰ هزار تومان
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از خبرآنلاین، سرهنگ «مرتضی چغلوند» افزود: براساس ماده 29 قانون هوای پاک ایجاد هرگونه آلودگی صوتی توسط منابع ثابت و متحرک ممنوع و مستوجب جریمه نقدی است.

  وی تصریح کرد: مستند به تبصره یک ماده اشاره شده نیروی انتظامی مکلف است راننده وسایل نقلیه موتوری را برای بار اول ملزم به پرداخت جریمه نقدی معادل یک میلیون ریال و درصورت تکرار بار دوم به پرداخت 2 برابر جریمه مذکور و در صورت تکرار بیش از 2 بار به پرداخت جریمه نقدی معادل 3 میلیون ریال محکوم کند.

  رئیس پلیس راهور لرستان بیان کرد: هم اکنون در سامانه دست افزارهای موبایلی این امکان به صورت هوشمند فراهم شده و دست افزارهای موبایلی تعداد دفعات تخلف آلودگی صوتی را تشخیص و به طور خودکار مبلغ جریمه مورد نظر را برای راننده خاطی اعمال می‌کنند.

  وی ادامه داد: پیش از اجرای این قانون مبلغ جریمه تخلف آلودگی صوتی و بوق زدن غیرمجاز 400 هزار ریال بوده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط