اطلس خودرو

مزدا ۳ مدل ۲۰۲۱ با ۳ انتخاب برای پیشرانه؛

خودروی محبوب ژاپنی چه ویژگی هایی دارد؟

عصر خودرو- در بخش ایمنی مواردی مانند کروز کنترل تطبیقی، ترمز اتوماتیک، نمایش نقاط کور دید راننده، چراغ جلوی تطبیقی، هشدار خروی از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط برای آن تایید شده است.

خودروی محبوب ژاپنی چه ویژگی هایی دارد؟
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷:۰۰
  • خودروی محبوب ژاپنی چه ویژگی هایی دارد؟
  • خودروی محبوب ژاپنی چه ویژگی هایی دارد؟
  • خودروی محبوب ژاپنی چه ویژگی هایی دارد؟
  • خودروی محبوب ژاپنی چه ویژگی هایی دارد؟
  • خودروی محبوب ژاپنی چه ویژگی هایی دارد؟

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از عصرایران، موتورهای قابل سفارش برای خودروی محبوب مزدا 3 توسط کمپانی ژاپنی تولیدکننده آن بطور رسمی معرفی شد. کلاس سدان این خودرو در حالت پایه با موتور خانواده اسکای اکتیو جی ارائه می شود که این تپنده 4 سیلندر 2 لیتری برابر با 155 اسب بخار خروجی دارد و گشتاور آن نیز برابر با 150 پوندفوت(203 نیوتن متر) است.

علاوه بر این، موتور 2.5 لیتری 4 سیلندر توربو با 227 اسب بخار و گشتاور 310 پوندفوت و همچنین نمونه 2.5 لیتری تنفس طبیعی با 186 اسب بخار خروجی و گشتاور 186 پوندفوت نیز جز گزینه های تایید شده برای تریم ها و کلاس های مختلف مزدا 3 هستند.

مدتی قبل در گروه خودروی عصرایران به معرفی مزدا 3 اسپرت جی تی 2020 پرداختیم که از موتور 2.5 لیتری تنفس طبیعی استفاده می کند.

هم اکنون عرضه سدان مزدا 3 اسپرت با موتور 2.5 لیتری توربو برای بازار آمریکا تایید شده که در شرایط استفاده از سوخت مخصوص با عدد اکتان 93؛ پیشرانه مزدا 23 اسب بخار و 10 پوندفوت گشتاور دیگر را نیز آزاد خواهد کرد تا مجموع خروجی این نمونه به 250 اسب بخار و گشتاور به 320 پوندفوت برسد. این محصول برای بازار آمریکا به طور ویژه با سامانه تمام چرخ محرک ارائه شده است.

از امکانات کابین مزدا 3 با موتور 2.5 توربو می توان مونوروف برقی، نمایشگر اصلی تنظیمات سرگرمی 8.8 اینچی، تعویض دنده پشت فرمان، 12 اسپیکر از برند حرفه ای "بوز"، نمایشگر هدآپ، پشتیبانی از اندروید اوتو و اپل کارپلی، گرمکن صندلی ها و آینه های جانبی، برف پاک کن اتوماتیک و ... اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی مانند کروز کنترل تطبیقی، ترمز اتوماتیک، نمایش نقاط کور دید راننده، چراغ جلوی تطبیقی، هشدار خروی از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط برای آن تایید شده است.

به رغم تایید اطلاعات هنوز تصاویر دقیقی از طراحی نمای جانبی، عقب و کابین این محصول ارائه نشده است.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط