برنج

سردار مقیمی اعلام کرد:

توقیف ۵۰۰ خودروی متخلف در ۳ ماهه اول سال

عصر خودرو- رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا عملکرد سه ماه اول سال ۹۹ این پلیس را در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز، احتکار اقلام بهداشتی و…، تشریح کرد.

توقیف ۵۰۰ خودروی متخلف در ۳ ماهه اول سال
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، سردار محمدرضا مقیمی، در نشست خبری به تشریح عملکرد سه ماهه این پلیس پرداخت و اظهار کرد: سعی ما بر این است با پیش بینی و پیشگیری فضایی را ایجاد کنیم تا جرمی تولید نشود که برخورد با محتکران یکی از اقدامات مطلوب این پلیس از اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری است.

  رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با بیان اینکه احتکار رابطه تنگاتنگی با معیشت مردم دارد، عنوان کرد: از این رو برخورد با محتکران لوازم بهداشتی، دارویی و مواد غذایی از جمله اولویت‌های این پلیس است.

  سردار مقیمی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان دو مرحله طرح مبارزه با احتکار انجام شد و تمام تلاش ما بر این بود در این بازه زمانی از گرانی اقلام مورد نیاز مردم جلوگیری شود که بحمداله نتیجه مطلوبی به دست آوردیم و در سه ماهه سال جاری هیچ گونه گرانی کاذب نداشتیم.

  وی در ادامه به اقدامات انجام شده پلیس امنیت اقتصادی در سه ماهه اول سال 99 اشاره کرد و گفت: در این راستا 500 خودروی متخلف توقیف و یک هزار و 790 پرونده نیز تشکیل شده است.

  این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف ما تأمین نیازهای مردم بوده و در این راستا قرارگاه ما روزانه به صورت تاکتیکی و عملیاتی کشور را رصد می‌کنند، عنوان کرد: در بحث تعداد پرونده‌های تشکیل شده برای احتکار در سه ماهه سال 99 هم 400 درصد افزایش عملکرد نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته داشته ایم.

  کشف 171 میلیون و 313 هزار دستکش و 15 میلیون و 318 هزار انواع ماسک

  وی ادامه داد: همچنین در سه ماهه سال جاری (تا 21 تیرماه جاری) بالغ بر 15 میلیون و 318 هزار انواع ماسک و در بازرسی‌ها 171 میلیون و 313 هزار دستکش کشف شده است.

  سردار مقیمی ادامه داد: همچنین در این بازه زمانی بیش از 2 میلیون لیتر مواد ضدعفونی کننده و مقادیر قابل توجهی ژل، پد الکی و … کشف و همچنین از 127 هزار باب داروخانه و انبار بازرسی و طی این مراحل بالغ بر 8 هزار انبار و داروخانه متخلف پلمب شده است.

  وی در ادامه به اخلال در نظام اقتصادی اشاره کرد و گفت: در این راستا تعداد پرونده‌ها کاهش یافته اما از نظر ریالی افزایش داشته که بیشتر تلاش ما بر این بوده پرونده دانه درشت‌ها را بررسی کنیم.

  سردار مقیمی با بیان اینکه در خصوص قاچاق کالا در سال جاری وضع مناسب‌تری نسبت به سال‌های گذشته داشتیم، تصریح کرد: در بحث برخورد با جرایم اقتصادی هم نیازهای روز جامعه و مردم را در نظر می‌گیریم.

  قاچاق خروجی از کشور به صفر رسیده است

  وی با اشاره به اینکه امسال در بحث فرار مالیاتی کاهش قابل توجهی داشتیم، به قاچاق خروجی هم اشاره کرد و گفت: امسال قاچاق خروجی به حداقل رسیده و نزدیک به صفر شده است.

  سردار مقیمی همچنین عنوان کرد: در زمینه فرآورده‌های نفتی و سوختی نیز از ابتدای سال تاکنون 70 درصد افزایش کشفیات نسبت به سال گذشته داشته ایم.

  وی ادامه داد: در بحث قاچاق دام سبک 24 درصد و دام سنگین نیز 23 درصد کاهش داشتیم و تلاش کردیم حوزه‌های صادرات قانونی را تقویت کنیم.

  سردار مقیمی همچنین به اهمیت هوشمندسازی پلیس اشاره و عنوان کرد: در پلیس گمرک در بحث هوشمندسازی پلیس بحمدالله اقدامات مطلوبی انجام شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط