اطلس خودروکرمان خودرو

قوی‌ترین شاسی‌بلند جهان چه ویژگی‌هایی دارد؟

عصر خودرو-شاسی‌ بلند دوج دورانگو SRT هل‌کت خودرویی مجهز به یک پیشرانه ۶/۲ لیتری خورجینی هشت سیلندر سوپر شارژ است.

قوی‌ترین شاسی‌بلند جهان چه ویژگی‌هایی دارد؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲:۰۰
  • قوی‌ترین شاسی‌بلند جهان چه ویژگی‌هایی دارد؟
  • قوی‌ترین شاسی‌بلند جهان چه ویژگی‌هایی دارد؟
  • قوی‌ترین شاسی‌بلند جهان چه ویژگی‌هایی دارد؟
  • قوی‌ترین شاسی‌بلند جهان چه ویژگی‌هایی دارد؟

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شاسی‌ بلند دوج دورانگو SRT هل‌کت مدل 2021 رونمایی شد، این خودرو به یک پیشرانه 6/2 لیتری خورجینی هشت سیلندر سوپر شارژ مجهز است که 710 اسب‌ بخار قدرت و 875 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

داج که سازنده این خودرو غول پیکر است، مدل Durango SRT Hellcat را فقط برای سال مدل 2021 ارائه می‌دهد. به گفته تیم کونیسکیس رئیس جهانی آلفا رومئو، این خودرو یک مدل نسخه محدود نخواهد داشت. تقاضا و یک دوره تولید شش ماهه که از اوایل سال آینده آغاز می‌شود، می‌تواند تعداد کل ساخته شده را به کمتر از 2 هزار خودرو برساند.  اما چرا فقط در یک سال یک مدل از این خودرو عرضه شده است؟ Durango SRT Hellcat قادر به تصویب قوانین جدید انتشار در سال مدل 2022 نیست.

پیشرانه 6.2 لیتری V-8 فوق العاده این تریم، مدل‌های قدیمی Dodge Challenger و Charger را زنده نگه داشته است. اکنون قدرت و استقلال راه خود را در زیر کاپیتان Durango 2021 می‌یابد. با سهولت SRT Hellcat، SUV سه ردیف دارای 710 اسب بخار قدرت و 645 اسب بخار گشتاور و همچنین سرعت حداکثر 180 مایل در ساعت است. این یک وسیله نقلیه خانوادگی helluva است و همه بهانه‌هایی را که صاحبانش برای دیر رسیدن به تمرینات فوتبال دارند حذف می‌کند.

چراغ‌های جلو باریک LED و یک مشبک جدید به روز شده از تغییرات بارز این خودرو هستند. برخلاف سایر مدل‌های دورنگو، Hellcat فاقد چراغ‌های مه شکن رسمی برای قابلیت‌های خنک کننده اضافی است. Hellcat و همچنین پایدارتر Durango SRT 392 با قدرت کمتری که دارد، دارای یک شکاف چانه دو تکه و یک اسپویلر عقب جدید است که 140 پوند قدرت پایین را با سرعت 180 مایل در ساعت فراهم می‌کند، در ضمن هوا را به درون کاناله Hellcat تغذیه می‌کند.

Dodge این سیستم تعلیق را طراحی کرد تا در تنظیمات اتومبیل راحتی بیشتری وجود داشته باشد، اما در حالت Track بهتر عمل کند.  کنترل و راه اندازی پرتاب فوق العاده Durango کمک می‌کند تا از قدرت قوی خود در هنگام پرتاب از حالت ایستاده استفاده کند. داگ ادعا می‌کند که این مدل در 3.5 ثانیه 60 مایل در ساعت حرکت می‌کند و پس از 11.5 ثانیه از چهارم مایل عبور می‌کند.

این خودرو از قطع قدرت از کالیپر‌های عقب شش پیستونی، دو تکه جلو و چهار پیستون Brembo برخوردار است که در روتور‌های جلو 8.8 اینچی و 13.8 اینچ عقب گیر می‌کند. هر دو مدل SRT 392 و Hellcat Durangos دارای استاندارد لاستیک 20 اینچی Pirelli Scorpion Zero هستند، هرچند که لاستیک‌های سه فصل Pirelli P Zero به همان اندازه بزرگ در دسترس هستند.

در داخل Durangos از داشبورد محور بهره مند می‌شود. یک فرمان تخت کف، اندازه‌های برجسته قرمز و آرم‌های Hellcat روی چرم و صندلی‌های جیر بیشتر قدرتمندترین مدل Durango را از خویشاوندی کمتری خود جدا می‌کند. علاوه بر این، Dodge SUV را به یک صفحه لمسی 10.1 اینچی جدید مجهز به جدیدترین نرم افزار infotainment خود می‌کند.

در حالی که فضای داخلی Durango SRT Hellcat در سال 2021 به طرز کاملی با استفاده از فن آوری مدرن تلفیق می‌کند، اما در زیر کاپوت SUV دومین کمان را به نمایش می‌گذارد.

برچسب ها
KLTکرمان موتور
مطالب مرتبط