برنج

مناف هاشمی عنوان کرد:

شناسایی ۲۰۰ اتوبوس نو در ایران

عصر خودرو- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از شناسایی تنها ۲۰۰ اتوبوس در کشور خبر داد و گفت: اگر در خرید آنها تعلل کنیم سایر شهرداری‌ها که در حال رایزنی هستند آنها را می‌خرند.

شناسایی ۲۰۰ اتوبوس نو در ایران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، مناف هاشمی صبح امروز در دفاع از لایحه پیشنهادی شهرداری تهران برای خرید 120 دستگاه اتوبوس و افزایش اختیارات مالی شهردار گفت: ما در این دو ماه که از مسئولیت بنده در معاونت حمل و نقل می‌گذرد همکاری تنگاتنگی با کمیسیون حمل و نقل داشتیم اما به دلیل اهمیت این لایحه دو فوریتی و تمرکز بر روی برگزاری جلسات نتوانستیم درخواستی برای حضور در شورا و دیدار با اعضا داشته باشیم.

  وی با بیان این که صبح امروز برای اولین بار در تاریخ شهرداری تهران مجمع اتوبوسرانی با حضور شهردار تهران برگزار شد، گفت: ما در لایحه پیشنهادی درخواست کردیم که سقف معاملات مالی شهردار تا 1500 میلیارد تومان افزایش داشته باشد تا بتوانیم علاوه بر ایران خودرو با مابقی شرکت‌های خصوصی خودروسازان و در مورد ورود اتوبوس خارجی با کمک بخش خصوصی رایزنی کنیم.

  وی  در تشریح ردیف‌های مالی برای تامین اتوبوس گفت: بیش از 600 میلیارد تومان در بودجه ردیف مالی داریم و همچنین از محل اعتبارات غیر نقد می‌توانیم در حد اختیارات شهرداری 7 هزار میلیارد تومان جابجا کنیم و این در حالی است که ما رایزنی را با بانک رفاه برای عاملیت اوراق مشارکت آغاز کردیم که می‌توان از این محل 500 میلیارد تومان دیگر زنده کرد.

  مناف هاشمی با بیان این که نکته دیگر این است که در پی توافق شهردار تهران با نوبخت دولت قبول کرده است که 40 درصد قیمت ، 120 اتوبوس و 130 مینی بوسی که ثبت سفارش کردیم را پرداخت کنند، گفت: ما از همه مسیرها برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنیم و بعد از یک دوره هفت الی هشت ساله، امسال اراده کردیم که یکهزار اتوبوس داشته باشیم که در فاز اول می‌توانیم 120 دستگاه اتوبوس بخریم.

  وی با بیان این که باید اعلام کنم که فقط در 11 کارخانه اتوبوس سازی ایران، تنها 120 اتوبوس وجود دارد که البته 80 اتوبوس دیگر نیز شناسایی کرده و در حال رایزنی هستیم گفت: امسال فقط در ایران 200 دستگاه اتوبوس وجود دارد که همه شهرداری‌ها در حال رایزنی هستند و اگر تعلل کنیم این اتوبوس‌ها را نیز می‌برند.

  به گزارش ایسنا، محسن هاشمی به شوخی خطاب به سالاری گفت: اگر سالاری بگذارد که آن نیم طبقه ساخته شود می‌توان 90 درصد اعتبارات دولتی را زنده کرد.

  سالاری نیز خطاب به هاشمی گفت: گردن من نیندازید که هاشمی در پاسخ گفت: اتوبوس برای تهران به نیم طبقه می‌ارزد.

  کرمان موتور