برنج

خودروهای باخلافی ۱۰ میلیون ریال توقیف می‌شوند

عصر خودرو- رییس پلیس راه استان کرمانشاه از توقیف و انتقال به پارکینگ خودروهایی خبر داد که دارای ۱۰ میلیون ریال خلافی باشند و در مدت زمان تعیین شده نیز آن را پرداخت نکنند.

خودروهای باخلافی ۱۰ میلیون ریال توقیف می‌شوند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، سرهنگ محمد حیدری اظهار داشت: پس از آنکه خلافی خودویی به 10 میلیون ریال برسد، مراتب به مالک اعلام و چنانچه ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ نسبت به پرداخت آن اقدام نکند حکم توقیف خودرو صادر می شود.

  وی افزود: متخلفان قوانین ترافیکی موظف هستند پس از اعمال قانون ظرف مدت 60 روز از تاریخ مندرج در قبض اخطاریه آن را به حسابی که از طرف خزانه داری کل تعیین و اعلام شده پرداخت کنند.

  سرهنگ حیدری ادامه داد: در صورتی که فرد متخلف در مهلت قانونی مذکور نسبت به پرداخت قبض خود اقدام نکند پس از آن موظف است 2 برابر جریمه اعمال شده را پرداخت کند.

  رییس پلیس راه استان کرمانشاه افزود: ارتکاب همزمان تخلفات حادثه ساز علاوه بر اعمال قانون موجب توقیف 72 ساعته وسیله نقلیه خواهد شد چرا که احتمال وقوع سوانح رانندگی در این خودروها زیاد است.

  وی در پایان گفت: خرداد امسال 271 دستگاه خودرو که بیشتر رانندگان آنان دارای سوابق رانندگی پر خطر بوده اند به علت داشتن خلافی بیش از 10 میلیون ریال برابر قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی توقیف و روانه پارکینگ شده اند.

  352 نفر در استان سال گذشته در حوادث برون شهری جان خود را از دست داده اند و چهار هزار و 508 نفر نیز زخمی شدند که از مجموع افراد فوتی حوادث جاده ای 262 نفر آن ها مرد و 88 نفر زن بوده اند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط