شهر خودرو

۱۰ میلیون تن آلایندگی کمتر در یک دهه

تأمین باتری از الکتریسته پاک

عصر خودرو- ب ام و برای خرید پیل ها و باتری های مورد نیاز برای خودروهای برقی و هیبریدی از تأمین کنندگانی می خرد که از انرژی تجدیدپذیر استفاده می کنند.

تأمین باتری از الکتریسته پاک
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از سایپانیوز، خودروساز آلمانی ب ام و، اعلام کرده است که از باتری هایی استفاده می کند که برای تولید آن از انرژی تجدید پذیر استفاده می شود. به بیان ساده تر، از تأمین کنندگانی می خرد که برای تولید برق از ذغال سنگ استفاده نمی کنند.

  اولیور زیپسه، در مصاحبه منتشر شده در وبسایت ب ام و گفته است: «ما اکنون در قراردادهای خود با سازندگان بر این موضوع تأکید داریم که فرای تولید نسل پنجم پیل ها و باتری های ما از توان سبز –الکتریسته پاک- استفاده کنند.»

  سال گذشته ب ام و برای تأمین باتری به ارزش 10 میلیارد یورو (11.07‌ میلیارد دلار) در شرکت چینی کاتل Contemporary Amperex Technology Co و سامسونگ سفارش گذاری کرد. کاتل در حال ساخت کارخانه تولید پیل سوختی و باتری در ارفورت آلمان است و قرار است تا سال 2026 حدود 60 گیگاوات ساعت باتری در سال تولید کند.

  ب ام و هم خود را برای تولید محصول آی ایکس3 برقی iX3 آماده می کند سال آینده هم iNEXT و i4‌ را عرضه خواهد کرد.

  با افزایش حجم تولید خودروهای برقی، و با استفاده از توان سبز –الکتریسته پاک- در طول یک دهه 10 میلیون تن آلاینده دی اکسید کربن کمتر تولید می شود. برای مقایسه، این میزان آلایندگی را شهری با ده میلیون جمعیت سالانه تولید می کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط