برنج

نتایج ارزیابی خدمات فروش خودروسازان در سال۹۸؛

​مردم در سال۹۸ از کدام خودروسازان رضایت بیشتری داشتند؟

عصر خودرو- بر اساس ارزیابی که از خدمات فروش خودروسازان داخلی در سال۹۸ صورت گرفته، ۱۰شرکت از بین ۱۹خودروساز قادر به دریافت نمره قبولی نشدند؛ در این میان بیشترین میزان نارضایتی مردم بابت تاخیر در تحویل خودرو، عدم پرداخت خسارت دیر کرد و عدم پایبندی به تعهدات بوده است.

​مردم در سال۹۸ از کدام خودروسازان رضایت بیشتری داشتند؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از اقتصادآنلاین، با توجه به ادامه ممنوعیت واردات خودروهای خارجی، در ارزیابی‌ سومین دوره سنجش الزامات حوزه خدمات فروش صرفا شرکت‌های تولید‌کننده خودرو مورد سنجش قرار گرفته‌اند که بر این اساس از 19 شرکت عرضه‌کننده خودروی سواری و سنگین در سال 1398، تعداد 10 شرکت موفق به کسب نمره قبولی نشدند.

  بر این اساس، در میان خودروهای سواری به ترتیب شرکت‌های بهمن موتور، مدیران خودرو، سرمایه گذاری بین الملل بایک، سازه‌های خودرو دیار، کرمان موتور، کارمانیا، سایپا، ایران خودرو و پرستوی آبی ارگ در رده اول تا نهم خدمات فروش قرار گرفتند و همچنین در میان خودروهای سنگین، شرکت های بهمن دیزل، سیبا موتور، ماموت دیزل، سایپا دیزل، ایران خودرو دیزل، مایان فولاد، کاریزان خودرو، سروش دیزل مبنا، ارس خودرو دیزل و عقاب افشان رتبه اول تا دهم را کسب کردند.

  متوسط امتیاز رضایتمندی مشتریان از خدمات فروش صنعت خودرو در سال 1398 معادل 57/9درصد بوده که نسبت به سال پیش از آن 13درصد افت داشته است، ضمن اینکه عمده دلایل نارضایتی مشتریان که بر اساس مصاحبه با 242 هزار مراجعه کننده به شبکه خدمات فروش به دست امده، «تاخیر در تحویل خودرو»، «عدم پرداخت خسارت دیر کرد» و «عدم پایبندی به تعهدات» بوده است.

  همچنین طبق ارزیابی‌های انجام شده در سطح نمایندگی‌های مجاز ارائه دهنده خدمات فروش در سال 98 نشان می دهد 68/9% از نمایندگی‌های مجاز با حداقل سطوح استاندارد تعریف شده در دستورالعمل منطبق نبوده‌اند.

  شایان ذکر است شاخص های اصلی این ارزیابی، طبق دستورالعمل شرایط، ضوابط و ارزیابی خدمات فروش خودرو، شامل ارزیابی شبکه نمایندگی‌های مجاز، ارزیابی نظام مدیریتی خدمات فروش و سنجش رضایت مشتریان است که کلیه شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو را در 3 حوزه وضعیت الزامات ستادی خدمات فروش، وضعیت شبکه نمایندگی‌ها و نیز رضایتمندی مشتریان مورد سنجش قرار می‌دهد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط