برنج

پرفروش‌ترین خودروهای برقی فرانسه

عصر خودرو- این گزارش به مروری بر پرفروش ترین خودروهای برقی و پاک فروخته شده در بازار فرانسه در ماه گذشته میلادی می‌پردازد.

پرفروش‌ترین خودروهای برقی فرانسه
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، فرانسه که بدون شک یکی از مهم ترین بازارهای فروش خودرو در اروپا و جهان به شمار می‌رود و میزبان خودروسازان بزرگی همچون رنو و پژو بوده است، همواره برای کارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت خودرو حائز اهمیت بوده و آنها با بررسی و تحلیل آمارهای مربوط به میزان فروش محصولات مختلف، موفقیت پیش ِروی خودروهای موجود در این بازار را در ماه‌ها و سال‌های آتی پیش بینی می کنند.

  در این میان، آمار و گزارش‌های جدید منتشر شده از بازار فرانسه نشان می دهد که خودروی برقی رنو زوئی توانسته با اختلاف زیاد نسبت به رقبای خود رتبه نخست جدول رده بندی پرفروش ترین و بهترین خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست را در ماه گذشته میلادی مهر 2020 به خود اختصاص دهد.

  بر اساس نمودار زیر که در وب سایت cleantechnica آمده است، خودروی برقی رنو زوئی (Renault Zoe) در ماه گذشته میلادی 1165 دستگاه در بازار فرانسه فروخته و بدین ترتیب در جایگاه نخست قرار گرفته است.

  بعد از آن پژو 208 با فروش 679 دستگاه، هیوندای کونا با فروش 0351 دستگاه، دی اس 7 کراس بک پلاگین هیبریدی با فروش 313 دستگاه، پژو 3008 پلاگین هیبریدی با فروش 297 دستگاه، مرسدس جی ال سی 300 با فروش 263 دستگاه، سیتروئن سی زیرو با فروش 247 دستگاه، تسلا مدل 3 با فروش 219 دستگاه، کیا نیرو با فروش 205 دستگاه، مینی کوپر با فروش 191 دستگاه، ولوو xc60 پلاگین هیبریدی با فروش 158 دستگاه، پورشه کاین پلاگین هیبریدی با فروش 156 دستگاه، پژو 2008 با فروش 151 دستگاه، مینی کانتریمن پلاگین هیبریدی با فروش 133 دستگاه، بی ام و آی3 با فروش 122 دستگاه، نیسان لیف با فروش 113 دستگاه ، بی ام و x5 پلاگین هیبریدی با فروش 109 دستگاه ،پژو 508 پلاگین هیبریدی با فروش 104 دستگاه، دی اس 3 کراس بک برقی با فروش 103 دستگاه و میتسوبیشی اوتلندر پلاگین هیبریدی فروش 76 دستگاه به ترتیب در جایگاه های دوم تا بیستم این جدول رده بندی قرار گرفته‌اند.

  بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

  افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

  بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.

  برچسب ها
  کرمان موتور