اطلس خودروکرمان خودرو

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد:

کاهش ترافیک پایتخت و افزایش تراکم مترو با اجرای طرح ترافیک

عصر خودرو- فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کاهش چشمگیر ترافیک پایتخت و در عین حال افزایش تراکم در مترو در پی از سرگیری اجرای طرح ترافیک در پایتخت خبر داد.

کاهش ترافیک پایتخت و افزایش تراکم مترو با اجرای طرح ترافیک
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح اقتدار که پیش از ظهر امروز در ستاد مرکزی فاتب برگزار شد اظهار کرد: همکاران من در پلیس‌های مختلف از جمله پلیس امنیت، پلیس امنیت اقتصادی، پلیس پیشگیری، پلیس آگاهی و ... با ورود در امر برخورد با احتکار خودرو تا کنون بیش از 3400 دستگاه انواع خودرو داخلی و خارجی احتکار شده را کشف و توقیف کردند.

  وی ادامه داد: در همین راستا نیز تحقیقات و پیگیری‌ها برای شناسایی مالک این خودروها و نیز چگونگی خروج و فرآیند احتکار آنها از سوی پلیس ادامه داشته و پس از تکمیل نتایج در اختیار مرجع قضایی قرار خواهد گرفت.

  رحیمی افزود: همچنین روز گذشته نیز همکاران 689 دستگاه انواع موتورسیکلت ایرانی و خارجی را که طی چند سال اخیر احتکار شده بودند کشف و توقیف کردند.

  رحیمی با اشاره به فرا رسیدن فصل تابستان خاطرنشان کرد: در آستانه تابستان و در راستای وظایف ذاتی خود با هر آنچه که امنیت عمومی، اخلاقی و اجتماعی جامعه و آرامش شهروندان را بر هم بریزد برخورد خواهیم کرد.

  رحیمی در مورد اجرای طرح ترافیک در پایتخت نیز گفت: ما در این زمینه نظراتمان را به مسئولان مربوطه دادیم و در نهایت ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم نهایی را اتخاذ کرد. در حال حاضر نیز ما با تمام توان اقدامات خود را انجام خواهیم داد.

  وی افزود: ما به عنوان پلیس جزو دستگاه‌هایی بودیم که موافق اجرا نشدن طرح ترافیک برای حفظ سلامتی مردم و شهروندان بودیم و در حال حاضر نیز برابر گزارش‌هایی که ما دریافت کردیم از زمان اجرای طرح ترافیک،  ترافیک در پایتخت کاهش چشمگیری داشته اما تراکم در مترو نیز برابر گزارش‌ها افزایش یافته است.

  رحیمی در مورد اقدامات پلیس مترو نیز گفت: ما به ماموران پلیس مترو ابلاغ کرده‌ایم با توجه به اینکه کرونا تمام نشده و همچنان باید تمهیدات بهداشتی را رعایت کنیم در رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در مترو با مسئولان همکاری کرده و در جلوگیری از ورود افراد بدون ماسک به داخل مترو کمک کنند.

  رئیس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه همچنان عرضه قلیان در قهوه‌خانه‌ها و صنوف ممنوع است، گفت: در همین راستا نیز ماموران پلیس با بازدیدی از قهوه‌خانه‌ها و مراکز عرضه قلیان 101 قهوه خانه و سفره خانه را که پروتکل‌های بهداشتی مربوط به کرونا را رعایت نکرده بودند پلمب کردند.

  رحیمی همچنین از اجرای طرح ساماندهی عبور و مرور عابران پیاده و موتورسیکلت‌ها در 60 تقاطع پایتخت خبر داد و گفت: این طرح فعلا در 60 نقطه آغاز شده و به مرور آن را تعمیم خواهیم داد. چرا که متاسفانه 80 درصد آمار تلفات حوادث رانندگی در تهران مربوط به عابران پیاده و موتورسیکلت‌هاست.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط